czwartek, 31 grudnia 2020

Ostatnie

 Ostatnie zrobione w tym roku kartki. Zacznę od tej tematycznie bliższej czyli kartki noworocznej.

Forma z ostatniego wyzwania, ale zamiast aniołów czy jelonków, na pierwszym planie piękna dama z szampanem. 

Digi stempel od The Paper Shelter pomalowany markerami i konturówkami.

A kolejne kartki powstały na całoroczną zabawę :


Wykorzystałam piękne wielkanocne koszyki od small wingels shop - dziękuję :-) oraz urocze digi zwierzątka z angielskich gazet- dziękuję :-) Napisy stąd- dziękuję :-)
Nie robię podsumowań roku. 
Jakoś trudno było się mi zmobilizować w tym roku do kartkowania, ale dość sporo prac powstało. 
Mam nadzieję, że ten przyszły rok będzie bardziej aktywny i w końcu zrealizuję swoje pomysły.

Zdrowia, miłości, życzliwości i optymizmu życzę w nadchodzącym 2021 roku !

środa, 30 grudnia 2020

Żegnam się z Ulą

 Kończy się w grudniu kolejna zabawa, tym razem u Uli. W tym miesiącu Ula zaproponowała do wyboru: kartkę spinner lub kartkę w dowolnym kształcie z zimowym kwiatem.Postawiłam jak chyba większość uczestniczek na gwiazdę. Kartki w formie prostej, ale kolorystyce ciepłej, by nie rzec gorącej ;-) Czerwień i złoto nadal !
W czarny weekend troszkę poszalałam i zakupiłam kilka stempelków digi. Ten Mikołaj jest od Mo's Digital Pencil, świeczki i gwiazda na pierwszej kartce to darmowe digi z angielskich gazet.
A tu wszystkie kartki jakie zrobiłam na zabawę u Uli, niestety frekwencja nie była 100 %.Uleńko, dziękuję pięknie za inspirowanie mnie różnymi składaczkowymi formami :-)

Wypróbuję niektóre z nich w wolniejszym robótkowo czasie, o ile taki kiedyś nastąpi.

Dzisiaj dotarła jeszcze jedna kartka świąteczna, od Agnieszki- Szalki- 
dziękuję Agnieszko, za kartkę i życzenia, pięknie błyszczy ten brokat :-)

                                                                 Pozdrawiam nocną porą. 

                             Jutro wpadnę z kartką wielkanocną i resztkami kartek świątecznych :-)

wtorek, 29 grudnia 2020

Żegnam się z Anią

 Właściwie, to żegnam się z tegoroczną zabawą prowadzoną przez Anię. 

Grudniowe wytyczne Ani to:


Zainspirowałam się pięknymi dziadkami na blogu Justyny i postanowiłam poszperać w swoich zbiorach digi stempli. Oczywiście znalazłam urocze stempelki od Prettygrafik i poszalałam kolorystycznie. Baza kartki to złoty papier wizytówkowy, na nim kremowy papier w złote gwiazdki, złote są też kokardki na cukierkach i elementy ubiorów. Cukierki choinkowe to darmowe digi z angielskich gazet. To chyba będą przyszłoroczne wzory kartek, bo takich motywów jeszcze nie przerabiałam na kartkach. Kartki składaczki z naszego wyzwania #4.

Kartki powstały zupełnie inne, niż te robione do tej pory.

                                               Oczywiście zdjęcia nie oddają ich urody ;-)

A tu wszystkie moje kartki zrobione do wytycznych Ani :                          Aniu, dziękuję, że tak pięknie inspirowałaś mnie przez cały rok :-)

                           Pozdrawiam nocną porą i dziękuję, że zaglądacie i komentujecie :-)

poniedziałek, 28 grudnia 2020

Ostatnia

 U Ewy w grudniu ostatnia zakładka ma być do książki otrzymanej jako prezent. Zabawę u Ewy rozpoczęłam od zakładki z bohaterką Jeżycjady M.Musierowicz. I zabawę kończę zakładką do Jeżycjady. Połowę serii otrzymałam w prezencie urodzinowym od mojej przyjaciółki, ponieważ książki wychodziły prawie co roku w okolicy listopada. Tak stałam się posiadaczką całej serii.


W każdej książce przewijają się członkowie rodziny Borejków i ich przyjaciele. Wykorzystałam rysunki autorstwa M.Musierowicz dostępne na jej stronie.

Spodobała się mi forma podsumowania wszystkich prac na daną zabawę pokazywana przez Ewę Gawlik. Postanowiłam zrobić kolaż zakładek, tylko tych nawiązujących do książek.Trochę ich powstało przez ten rok. Niektóre powędrowały do innych domów, kilka zostało dla mnie. 

                   Dziękuję Ci, Ewo za świetną zabawę i inspirujące pomysły :-) 

W końcu dorobiłam się wykonanych przez siebie zakładek, bo jak wiadomo "szewc bez butów ..." ;-)

Pozdrawiam serdecznie, powoli nadrabiam zaległości na Waszych blogach :-)

sobota, 26 grudnia 2020

Urodzinowa

 Święta jak zawsze  szybko minęły, po błogim odpoczynku, aż się ręce rwą do jakiś działań twórczych.

Przed świętami, w biegu, powstała kolejna urodzinowa kartka dla mojego bratanka. W tym roku żadnych życzeń nie miał odnośnie tematyki. Zrobiłam zatem prostą kartkę z pasującym digi stemplem od The Paper Shelter. Dominik postanowił popracować nad swoją kondycją, oby te życzenia-hasła wziął sobie do serca :-)Wykorzystałam ścinki papierów, bo nie chciało się mi już wyciągać pochowanych rzeczy.Kartkę podsyłam na trwające na blogu wyzwanie :


Dziękuję za wszystkie życzenia świąteczne, te pod postem, te na wirtualnych kartkach i za te karteczki z życzeniami, które do mnie dotarły dzięki poczcie.

Pięknie dziękuję : 
Izie, Ewie Gawlik, Lence i Małgosi X:

Mam nadzieję, że moje karteczki też dotarły :-)

Pozdrawiam serdecznie :-)

czwartek, 24 grudnia 2020

Życzenia

 Wpadam na ostatnią chwilę z życzeniami świątecznymi.


W Wigilię Bożego Narodzenia Gwiazda Pokoju niech nam drogę wskaże. Zapomnijmy o uprzedzeniach, otwórzmy pudła słodkich marzeń. Niechaj Aniołki z Panem Bogiem, jak Trzej Królowie z darami swymi, staną cicho za Naszym progiem, by spełnić to, co dotąd było snami. Ciepłem otulmy naszych bliskich i uśmiechnijmy się do siebie. Świąt magia niechaj zjedna wszystkich, niech w domach będzie Nam jak w niebie...

Tego Wam i sobie życzę :-)

wtorek, 22 grudnia 2020

Ostatnie

 Ostatnie kartki na tegoroczne świeta to większe wersje tej z grafiką wingelsową i z aniołkiem na tle gwiazdy, ale bez składaczka.

Dwie większe są w wersji prostego składaczka. Rogasie przybrałam gałązkami iglastymi, bo zauważyłam ,że nadużywam ostrokrzewu. Oprócz tego jak zawsze gaza i cekiny.Wersja prosta z gwiazdą i aniołkiem też ma swój urok .


Pozdrawiam nocną porą :-)

niedziela, 20 grudnia 2020

Urodzinowa

 Oprócz stonowanych barw miała być tradycyjna z kwiatami. Wykorzystałam znany już  bukiet tulipanów. Tulipany popudrowane na gorąco perłowym pudrem. Forma prostego składaczka. Niezapominajkowe Lemonkowe papiery w tle, pergamin z pismem od ITD Collection pod tekturką.
Pozdrawiam niedzielnie i pędzę kleić dalej :-)piątek, 18 grudnia 2020

Umęczona ;-)

Umęczyła mnie mocno ograniczona kolorystyka kartek dziecięcych i urodzinowej.  Trzy kolory miałam do dyspozycji: szarości, ecru, beże. Nie robię zbyt kolorowych, energetycznych kartek, raczej pastelowe. Ale te kolory takie smętne dla dziecka. Musiałam zastosować się do wytycznych. 


Kartka na powitanie maluszka ma formę schodkową. Przemyciłam odrobinę zieleni.Digi stempel Lotv.Kartka gratulacyjna dla rodziców, też ze stempelkiem Lotv, w formie namiotowej.

Pozdrawiam nocną porą :-)

środa, 16 grudnia 2020

Okrągłe urodziny

 Tak na szybko, kartka męska na okrągłe urodziny. Kolorystyka ograniczona do brązów i niebieskości, forma prostego składaka. Wytycznych nie było.
Pozdrawiam nocną porą i pędzę kończyć kartkę gratulacyjną :-)

poniedziałek, 14 grudnia 2020

Wersja z Rogasiem

 Wersja druga tegorocznych kartek. Wybrałam grafikę small wingels shop- dziękuję :-) Kartki zwykłe pocztówkowe. Grafika przyklejona na tekturce, taka wersja śnieżnej kuli. Ozdobiłam ją gazą, ostrokrzewem, poinsecjami oraz cekinami.
A tak bez flesza :


I jeszcze wersja z gwiazdą bez składaczka :


Pozdrawiam nocną porą :-)