sobota, 31 sierpnia 2013

Kolejne wyzwanie

Na blogu Projekt Wagi Ciężkiej  Klarysa ogłosiła nowe wyzwanie : należy wykonać kartkę świąteczną :-))) Ponieważ wagowo jak najbardziej nadaję się ,aby brać udział w wyzwaniach ogłaszanych na tym blogu  i dodatkowo w tej tematyce siedzę od lipca ,postanowiłam wykonać nową karteczkę świąteczną :-))) Nowy wzór , ale jak to u mnie zazwyczaj kolejny pejzażyk :-))) Zrobiłam aż 27 zdjęć aby oddać błysk brokatowanych elementów i efekt nie do końca zadowalający . Ale cóż ,marny fotograf ze mnie :-(((


"Pierwsza  gwiazdka "     wymiary kartki 10 x 15 cm

Gotowe elementy to : filcowe śnieżynki, choinki atłasowe białe i srebrna z lycry , gwiazdka wycięta dziurkaczem , napis wykonany stemplem . Resztę wycięłam sama .


Zgłaszam kartkę na wyzwanie PWC  :-)))
 Pozdrawiam serdecznie osoby komentujące i zaglądające na mój blog :-)))

piątek, 30 sierpnia 2013

Pudełko z motylkami

Na szybkie urodzinowe zamówienie powstała kartka pudełko . Dla dziewczynki, która lubi motyle :-))) Pudełko o ściankach 9,5 x 9,5 cm. Wykonane z kremowego papieru wizytówkowego, oklejone od środka pastelowym kapuśniaczkiem, od strony zewnętrznej   pszczółką Mają ( UHK ).
      Motylki to gotowce zakupione w Dea-art , różyczki fioletowe i malutkie kremowe zrobiłam sama, listki w kropeczki również wycięłam nożyczkami :-)))


Motylek nad kwiatkami umieszczony na wygiętym pasku papieru :Wieczko pudełka :Kartkę zgłaszam na wyzwanie diabelskiego młyna :
- wykonaj dowolną pracę z różą
    u mnie aż 6 sztuk  - 3 fioletowe i 3 kremowe  :-)))Przy okazji muszę pokazać co dostałam już jakiś czas temu i dzisiaj . Zacznę od najświeższych , dzisiaj dostałam przesyłkę od Ani  , koleżanki z ekipy tagowej .Dla Ani robiłam karteczkę ślubną , a ona miała w zamian zrobić dla mnie zakładkę . Oto co dostałam :
- piękną ,dwustronną zakładkę 
 wiele scrapków wykrojnikowych  


i  kryształki samoprzylepne :


oraz słodkości,ale te nie doczekały do zrobienia zdjęć :-))) Aniu,dziękuję raz jeszcze :-)))

Od Marty z bloga Niby-nic ,za to że jestem obserwatorem bloga ( Marta robi różnorodne rzeczy  z filcu, koralików ,papieru  zajrzyjcie ,bo warto ) dostałam wybrane przeze mnie 2 etui filcowe na telefon . Ja wybrałam sobie jeden wzór,ale Marta dołożyła jeszcze jedno etui . Marto,dziękuję za prezent :-)))


A od Samary otrzymałam  zakładkę do książki :


Dziękuję bardzo  :-)))

sobota, 24 sierpnia 2013

Na urodziny

Każdy kto ma dzieci ( lub robi kartki dla nich ) przechodzi przez kolejne dziecięce  fascynacje bohaterami bajek . Tym razem kolej na strażaka Sama. Wszystkie elementy jego ciała zostały wycięte z kolorowego papieru.


piątek, 23 sierpnia 2013

Sukienki odsłona druga

Sukienka z postu poniżej tym razem jako kartka -sukienka . Na drugie urodziny Zuzi  , kolorystyka żółto -kremowa, wszystkie kwiatki zrobione własnoręcznie . Duże kremowe kwiaty zrobiłam według kursu Joanny z papieru czerpanego.
Jeszcze ze 20 kwiatków i nabiorę wprawy :-))). Te małe zrobione z wykorzystaniem kwiatowych dziurkaczy , listki  i zawijaski też wycięłam sama wzorując się na tych  z wykrojnika. Radzę  sobie  bez maszynki ,przynajmniej z tak prostymi wzorami .Torebka  na kartkę :


czwartek, 22 sierpnia 2013

Z sukienką

Papiery z Galerii Papieru są tak piękne ,że aż żal zakrywać :-))) Dlatego , na sukience jeden skromny kwiatuszek wycięty z papieru czerpanego, wykrojnikowe listki , koronka -kropeczki i atłasowa kokardka  :-)))

Witam nowych obserwatorów i dziękuję za zostawiane miłe słowa  pod postami :-)))

wtorek, 20 sierpnia 2013

Owocowy tag na sierpień

Wytyczne tagowe na sierpień w skrócie :
  -  na tagu ma się pojawić słoik albo tag może mieć kształt słoika
  - obowiązują soczyste,letnie kolory
  - mają pojawić się owoce lub warzywa


Mój tag ma słoik, odpowiednie kolory i jeden owoc :-)))Słoik zrobiony jest z przezroczystego opakowania po kwiatkach i naklejony na białą ramkę , stąd ten błysk na zdjęciu . Motyl jest zwierzaczkowym elementem łączącym wszystkie moje dotychczasowe tagi .


Zapraszam do obejrzenia prac ekipy tagowej :oraz na blogi  Tanitty i Funii 

czwartek, 15 sierpnia 2013

Kurs na kartkę przestrzenną nr 2

Ponieważ  Sylwia wyraziła chęć zapoznania się bliżej z formą przestrzenną kartki z posta poniżej wykonałam mały kurs zdjęciowy. Wymiary kartki po złożeniu 19 x 14,8 cm.
Proponuję po raz pierwszy rozrysować sobie mapkę cięć i zagięć  na zwykłej kartce .

1. Korzystamy z kartki A4 . Odmierzamy 19 cm  wzdłuż krótszej ścianki kartki  i odcinamy zbędny pasek czyli ten chudy, długi .
2. Obracamy kartkę pionowo. Od dołu kartki po obu stronach odmierzamy 3 cm i rysujemy linię przerywaną długości 4 cm - u mnie zielona .3. Od wyrysowanych przerywanych linii ponownie odmierzamy w górę po 3 cm i rysujemy kolejne linie przerywane - te linie oznaczają miejsca zagięć na kartce .

4.  Od wyrysowanej linii odmierzyć w górę 11,8 cm i wyrysować kolejną przerywaną linię .
Łączymy linie przerywane wyrysowane u dołu z tą na górze , u mnie to czerwona przerywana linia .


5. Od dołu kartki odmierzamy w górę 5 cm i rysujemy linie przerywaną długości 2 cm .


6. Od tych krótkich linii  odmierzamy w górę 2 cm i rysujemy kolejne linie przerywane.


7. Następnie w górę odmierzamy 9,8 cm  i wyrysowujemy linie przerywane , które łączymy z tymi dolnymi.


8. Od dołu odmierzamy 14,8 cm i rysujemy linię przerywaną .

I to cała siatka ,którą należy sobie rozrysować lekko ołówkiem . Zostały tylko cięcia i zagięcia kartki.
Odpowiednim nożykiem rozcinamy linie pionowe - te przerywane czerwoneOdpowiednim narzędziem pogłębiamy poziome linie przerywane zielone,aby dały się łatwiej zagiąć
Tam gdzie zaznaczyłam zielone Z linie zagięte są na zewnątrz .Tam gdzie różowe W linie zaginamy do wewnątrz .A teraz oklejamy naszą przestrzenną bazę kolorowymi papierami , koronkami z papieru itp. Oczywiście wymiary tych pasków bocznych można sobie zrobić równe , lub innej szerokości .

Pokusiłam się jeszcze o szybką próbę wykonania asymetrycznej kartki czyli wzięłam pod uwagę tylko jedną połowę z rozrysowanej mapki .


Mam nadzieję ,że jasno i prosto wszystko przedstawiłam .