wtorek, 24 stycznia 2023

Jakaś seria?

Kolejny raz pokazuję kartkę na okrągłe urodziny. Wszystkie elementy na kartce to wytyczne przekazane przez koleżankę. Na kartce miała być żona solenizanta wyskakująca z tortu, ulubiony trunek czyli whisky, motocykl oraz narzędzia do majsterkowania. Forma klockowa pozwoliła na rozmieszczenie wszystkich elementów.
                                          
             Koleżance kartka się spodobała, mam nadzieję, że solenizantowi też się spodoba.
                                                         Pozdrawiam serdecznie🙂

niedziela, 22 stycznia 2023

I jeszcze jedna

Zrobiłam jeszcze jedną kartkę z uroczymi muzykantami od The Paper Shelter. Mąż koleżanki poprosił o kartkę od bliskich solenizantki. Wiem, że Ania myśli o przejściu na emeryturę, dlatego kartka nawiązuje do tego czasu, który lada moment jej się zacznie. Trochę żartobliwe jest moje podejście do tematu, ale trafia w poczucie humoru solenizantki. Forma przestrzenna z naszego wyzwania #8.

 
Kartkę zgłaszam na wyzwanie #537 "Nowe początki" Challenge #537 - New Beginnings ~ The Paper Shelter. / Retirement is also the beginning of a new life /

Jeszcze nie wiem jaka była reakcja solenizantki.

Pozdrawiam serdecznie🙂

sobota, 21 stycznia 2023

Trapezowa

 Dla córki koleżanki / wielbicielki swego kota / kartka trapezowa ze stemplem od Twistoon. Papiery w tle i napisy od UHK. Stemplowane dmuchawce zapełniły puste miejsce z prawej strony. W papier wtarłam odrobinę złotego wosku, a dmuchawce potraktowałam imbirowym pearl penem od Pentart.Jak widać na zdjęciu środek wyklejony został w ten sam sposób.

Pozdrawiam serdecznie 🙂

piątek, 20 stycznia 2023

Kolejna okrągła

 Czasami kartka jest bez wytycznych, a czasami wytyczne takie, że się sama zastanawiam, z czym to jest związane. W tej kartce na 70 urodziny miałam umieścić rower, kota- te elementy mnie nie zastanawiały, natomiast trzeci już tak. Trzecim elementem miał być diament. Wprawdzie pamiętam piosenkę MM, w której śpiewała, "że diamenty są najlepszym przyjacielem kobiety", ale tam chodziło o liczbę mnogą a nie pojedynczy kamień. Ja osobiście nigdy nie przepadałam za białymi kamieniami, wolę krwiste rubiny, zielone szmaragdy, fioletowiaste ametysty czyli kolor konkretny musi być!

Forma kartki z naszego wyzwania #23.


Na pierwszym planie rower:


Na drugim planie kot i diament:
                                  Dziękuję, za wszystkie Wasze życzenia powrotu do zdrowia.
Moja angina mam nadzieję, że już się wyszalała i odpuszcza. 
Pierwszy raz mnie dopadła i oby ostatni.

Pozdrawiam serdecznie 🙂

poniedziałek, 16 stycznia 2023

Okrągłe urodziny

 Kolejna urodzinowa kartka. Żadnych wytycznych oprócz imienia i ilości lat nie było, to popłynęłam. Gorączka jaką miałam, chyba tak na mnie podziałała, że wyszło co widać. Każdy wiek ma swoje plusy i minusy, byle zdrowie dopisywało. Na pierwszym planie butelka szampana, na planie drugim mariaczi od The Paper Shelter. Czyli wszystko co potrzebne do świętowania jest!


Będą kolejne urodzinowe kartki, tym razem dla kobiety.
Pozdrawiam serdecznie🙂

czwartek, 12 stycznia 2023

Okrągłe urodziny

 Na okrągłe urodziny Sylwii powstała kartka z naszego wyzwania #27. Wykorzystałam resztki fioletowych papierów, brązowe filtry papierowe z ekspresu do wycięcia kwiatków i digi stempel od Ching- Chou Kuik. Dokleiłam jeszcze napisy, cyferki i motyle.


Kartka wędruje na wyzwanie na FB Ching-Chou Kuik " Cokolwiek"

Pozdrawiam serdecznie 🙂

poniedziałek, 9 stycznia 2023

Ateciaki

 Do wyzwania XX TAZ "Grudniowe opowieści". Powstały 2 serie ateciaków. Pierwsza seria różnorodna jeżeli chodzi o temat wiodący. W pierwszym atc drewniany Mikołaj, widoczek w tle to darmowa grafika. Dużą choinkę obsypałam brokatem. Dwa kolejne ateciaki są z moimi rysowankami.
Druga seria z jednym tematem, ale w różnej kolorystyce. Urocza kobietka to digi stempel od The Paper Shelter:


Wrzucam je na wyzwanie na blogu The Paper Shelter


i jeszcze takie kawowe z wcześniejszego wyzwania:


Pozdrawiam serdecznie🙂

sobota, 7 stycznia 2023

Podziękowanie

 Dla młodej pani rehabilitantki odchodzącej z pracy, kartka składak wykonana według wytycznych. Wytyczne dotyczyły fryzury, okularów, oczu, karty w ręce oraz bluzy. Kolega zamawiający kartkę zadowolony, czyli tragicznie nie wyszło. Oczywiście pani wyszła spod mojego ołówka, stąd te włosy takie beznadziejne. Na drugim planie zdjęcie sali tortur czyli sali do rehabilitacji.
                                                          Pozdrawiam serdecznie 🙂

czwartek, 5 stycznia 2023

Sportowa

 Jak co roku kartka dla Marysi ma kształt przestrzenny. Tym razem padło na formę schodkową. Tematyka kartki taka sama jak od kilku lat czyli sportowa. A stempelek darmowy stąd Hobby i rzemiosło (hobbies-and-crafts.co.uk) - dziękuję 🙂
Pozdrawiam serdecznie🙂

poniedziałek, 2 stycznia 2023

Księga

 Tym razem kartka księga / zrobiona według lajwa Sylwii Cantas / posłużyła mi jako opakowanie na atc. Na okładce znany już stempel od Ching-Chou Kuik z zamyśloną dziewczyną. Pod stemplem fioletowy digi papier, powoskowałam go trochę złotem, nakleiłam odrobinę gazy i marszczonego złoconego papieru. Dopiero na to nakleiłam pokolorowany stempel. Środka nie wyklejałam, bo ateciaki w różnej kolorystyce i trudno byłoby dobrać jeden papier. Na ciemnym zielonym tle wyglądają dobrze:


Wkleiłam dodatkową stronę, żeby ateciaki się zmieściły:Pozdrawiam serdecznie 🙂

niedziela, 1 stycznia 2023

Zodiakalna zakładka

 Ponownie sięgnęłam po zodiakalnego Petitkowego koziorożca. Ale każda moja praca z tym samym motywem jest trochę inna. Poprzednia zakładka była w granacie i ze złotym woskiem. W tej wersji wykorzystałam skrapowe paski w kolorach niebieskich, potraktowałam je akwarelkami, stemplami, srebrnym embossingiem i woskiem. Dopiero na takie tło przykleiłam wycięte koziorożce.

Tak wygląda dwustronna zakładka w niebieskościach i srebrze:


Poprzednia dwustronna zakładka w granacie i złocie :


Mam nadzieję, że w tym roku zapoznam się bliżej z innymi technikami.
Pozdrawiam serdecznie🙂