środa, 30 września 2020

Z kotkami

 Ostatnia kartka we wrześniu. Niestety nie wyrobiłam się z częścią zabaw i nie wiem, kiedy nadrobię zaległości.Ale na szybko powstał składak z kotkami na prośbę mojej koleżanki. 

Forma składaka z naszego wyzwania #2.

Pozdrawiam nocną porą :-)

poniedziałek, 28 września 2020

Słodko

 Tym razem kartka urodzinowa, w różu. Dla pani lubiącej srebrną biżuterię. W tej kartce delikatnie zasygnalizowałam miłość do srebra embossingiem na gorąco. Forma składaczka posłużyła do dodania odrobiny przestrzenności. Boczne panele tylko oklejone digi papierem.                                                           Pozdrawiam nocną porą :-)

niedziela, 27 września 2020

Energetycznie

Nie miałam pomysłu na kartkę dla Ani, bo w planach tylko komunijne ( nadal ! ) oraz męskie kartki. Wytyczne wrześniowe to:


Trafiła się jednak do zrobienia kartka gratulacyjna dla kobiety.                                          Wykorzystałam tradycyjnie stempelki, gazę, cekiny.                                                                      Sznurek pocięty na kawałki imituje cienie rzucane przez wazon.                                                                Wyszło bardzo energetycznie za sprawą dużej ilości pomarańczowego koloru i czerwonych róż..

Forma z naszego wyzwania #19 u mnie ciągle w realizacji ;-)

Dziękuję pieknie za podpowiedzi co do pustego miejsca nad książkami na ściance pudełka :-)
Wykorzystałam sugestie Ani ( - dziękuję) i dokleiłam okulary, bo taką tekturkę znalazłam w swoich zbiorach.


Pozdrawiam serdecznie i życzę dobrego tygodnia :-)

czwartek, 24 września 2020

Urodzinowe pudełko

 Na okrągłe urodziny zrobiłam pudełkową kartkę według wytycznych. Oprócz formy, miał jeszcze być kolor niebieski, rower i książki. Wykorzystałam tekturki i darmową grafikę od small wingels shop ( dziękuję :-) ) . Papiery, którymi okleiłam pudełko są też darmowymi digi.W środku wkleiłam fragment opakowania po kosmetyku, okleiłam go tekturą falistą. Do boków przykleiłam tekturkowe książki, na wierzch cyferki i kwiaty.


Pudełka jeszcze nie oddałam, zastanawiam się czy nie przykleić na ściance z książkami jakiś bohaterów  książkowych. Nie wiem wprawdzie jakie książki czyta solenizant, ale zapełniłoby to puste fragmenty na kole. Co o tym myślicie ???

Pozdrawiam wieczorową porą:-)

środa, 23 września 2020

Przerywnik

 Czyli zakładka. Tym razem w klimacie paryskim ;-) Z resztek papierów wizytówkowych oraz papieru niezapominajkowego  powstała zakładka kawowa z symbolem paryskim w tle. Wykorzystałam stempelki, chlapania, tuszowania oraz bezbarwny błyszczący preparat.
A jutro zapraszam na męskie pudełko urodzinowe :-)

Pozdrawiam serdecznie :-)

poniedziałek, 21 września 2020

Skandynawskie klimaty

 Urodzinowa kartka dla chłopca mieszkającego w Norwegii. Żadnych wytycznych co do zainteresowań solenizanta nie było :-( A wikingów na kartce dla niego jeszcze nie robiłam, zatem...

Kolejny raz forma z naszego wyzwania #19, pasuje na wszystkie okazje ;-)
Pozdrawiam serdecznie :-)

niedziela, 20 września 2020

Na wezwanie

Kiedy Iza zawezwała mnie na swoją zabawę postanowiłam się bliżej przyjrzeć jej zasadom. To zabawa, która rozwija wyobraźnię i pozwala na pełną dowolność interpretacji pokazanego zdjęcia. Nie obiecuję, że wezmę udział w każdej odsłonie, biorę już udział w kilku zabawach, ale pierwsze podejście zrobiłam.Moja interpretacja zdjęcia z wykorzystaniem formy z wyzwania #19 naszej składaczkowej zabawy.
Wczoraj jeszcze zrobiłam kolejną kawową dwustronną zakładkę, pozbyłam się odrobinki ścinków. Stempelki mieszane, malowane markerami i potraktowane preparatem nabłyszczającym
Kolaż zakładki pokazuje najlepiej drobne różnice między stronami.

Pozdrawiam serdecznie, życzę udanej niedzieli :-)

piątek, 18 września 2020

Słoneczniki na urodziny

 Na okrągłe urodziny, dla solenizantki lubiącej kwiaty, powstał prosty składak. Urocze słoneczniki wydały się mi najodpowiedniejsze,bo takie karłowe słoneczniki pięknie kwitną mi w ogródku. Rozświetlają ciemniejsze miejsca swoją słoneczną barwą.

Kolor kwiatów wymusił kolorystykę kartki. Wybrałam na tło delikatne żółcie przełamane bielą, brązem i zielenią. Dodałam odrobinę gazy i źółtą tasiemkę.Środki słoneczników potraktowałam miedzianą konturówką.

A motyla brak :-(

Pozdrawiam serdecznie i życzę twórczego weekendu :-)

środa, 16 września 2020

I kolejne

 Jakoś sypnęło się kartkami komunijnymi, a pomysłów brak.

Dlatego sięgam po wcześniejsze pomysły, staram się jednak chociaż minimalnie coś zmienić. Wiem, że każda idzie w inne ręce, a czasami nawet w inne strony, ale trochę mi głupio, że nie wykazuję się większą pomysłowością. Może wena wróci. 

Pierwsza powstała kartka schodkowa, bardzo polubiłam schodkową formę w obu wersjach. W tej kartce znaną kompozycję wzbogaciłam o wykrojnikowe gałązki winorośli.
Druga to prosty składak w bieli. 
Digi stempel ozdobiony kwiatami, z boku kielich z kłosem i gałązką winorośli. 
Taka skromniutka karteczka.

Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do naszej wyzwaniowej galerii, pojawiły się już piękne karteczki na #19 wyzwanie :-)

niedziela, 13 września 2020

Sportowa

 Kolejny raz podjęty temat piłki nożnej. Tym razem kartka prosta, z digi stemplem od Julii Spiri.Papier w ukośne paski to digi stąd.Dołożyłam kawałek gniecionego papieru, stempel wycięty tylko z jednej strony.

Solenizant jest w drużynie młodzików, barwy kartki, stroju nawiązują do kolorów drużyny.

Pozdrawiam serdecznie :-)

piątek, 11 września 2020

Parka na urodziny

 Parka czyli dwie kartki dla jednego solenizanta.

Jako pierwsza powstała kartka z naszego wyzwania #19 z uroczymi sówkami. Do sówek dopasowałam odpowiednie zdania.Wyszła dziwna, ale to u mnie normalne.
Druga kartka z formą schodkową.

Solenizant zdał właśnie za pierwszym podejściem egzamin na prawo jazdy i planuje zakup auta.Czyli udało się mi trafić  ze stemplami.

Pozdrawiam nocną porą :-)