poniedziałek, 31 sierpnia 2015

Magiczne kartki

Jak co roku dla znajomych słodziaków powstały kartki z tym co u nich na topie ;-)
 Miłość do Indian nie osłabła , w związku z tym kartka z wodzem indiańskim . Głowa wodza z kolorowanek , podmalowana i wyklejona miejscami .Zuzia zachwycona Harrym otrzymała kartkę składaka . Harry , Zgredek i Hedwiga wydrukowani i podmalowani , okno od Aisab ( trochę się naczekało na wykorzystanie ) 


 Koperta też z sówką :Dziękuję za komentarze i pozdrawiam serdecznie.


Kartka świąteczna- sierpień

W sierpniu ( zabawa w całoroczne kartkowanie świąteczne ) na kartce świątecznej miały się pojawić zwierzątka . Wstyd mi bardzo ,ale się nie wyrobiłam z robotą i kartki nie wykonałam. Na szczęście mam jedną w zapasie z ubiegłego roku nigdzie nie pokazywaną a zwierzątka na niej są . Kartka przestrzenna ,składana na płasko .renifery w zaprzęgu i przy drodze czujny piesek. Nie wiem czy władze czyli Rudlis i Inka , zaliczą tak opracowany temat ;-)))
Chłodno pozdrawiam i wrzucam zaraz kolejny post ,nie straszący zimą ;-)))

niedziela, 30 sierpnia 2015

Urodzinowo

Dzisiaj miałam pracowitą niedzielę , a jeszcze tyle do zrobienia zostało ;-)
Zatem szybko i konkretnie :-))) Dla pewnego sportowca na 15 urodziny powstała kartka o takim kształcie . Kartka ręcznie robiona , wykorzystująca grafiki z internetu przeniesione na papier lub piankę , koniczynki z dziurkacza .

i koperta na kartkę z pierwszą literą nawiązującą do kształtu piłki .


Pozdrawiam i pędzę dalej ;-)))

czwartek, 27 sierpnia 2015

Na chrzciny

Dwie kartki na jedną uroczystość to zawsze jakieś wyzwanie. Muszą się różnić przynajmniej formą i kolorami .
Kartka nr 1 - kopertówka biało-perłowa. Na białej bazie przyklejona falista warstwa
z papieru wytłaczanego w serca . Fala niestety zaginęła pod kwiatami. Na to piękna ramka skrapkowa zakupiona od Aluni ,tekturka i kompozycja kwiatowa z gałązką od Doroty.Torebka na kartkę z podobnymi elementami :


Kartka nr 2 - składaczek biało -różowy z aniołkiem . 


Koperta na kartkę 


A ostatnio u mnie wysyp skrapków . Tym razem niespodziewaną przesyłkę dostałam od Doroty co ma kota ;-))) Dorotko dziękuję raz jeszcze , jakoś się rozliczymy ;-)))Dziękuję za komentarze pod poprzednimi postami i pozdrawiam serdecznie :-)))


niedziela, 23 sierpnia 2015

Morskie klimaty

W ramach wyzwania " zRęczna robota" na ten miesiąc Asica ustaliła wytyczne :"dowolna praca w stylu marine, poproszę o co najmniej jeden z trzech kolorów w pracy: niebieski, biel, brąz oraz metalową zawieszkę lub jakiś element metalowy"

W tych wyzwaniach nie korzystamy z wykrojnikowych skrapków , a ja takie morskie skrapki dostałam od El. Niestety tym razem z nich nie skorzystałam ....

Moja kartka zrobiona jest z białej wizytówkowej bazy , niebieskich papierów i tuszowań , jedno tuszowanie brązowe ;-) Morskie elementy to stemplowy statek ,kawałki sznurka . Metalowym elementem jest ćwiek w kształcie rozgwiazdy ;-) Chyba pierwszy raz wykorzystałam sztuczną piankę, taką do zabezpieczania przesyłek w paczkach i taftę ( ? ) . Papiery ,to tym razem prawie całkowicie UHK , do których pałam gorącym uczuciem ;-)))


Inspirowałam się tą mapką :
Przeglądałam ostatnio kilka zagranicznych blogów i wpadły mi w oczy takie ciemne obramowania zrobione nie z pomocą tuszu ,a papieru. Musiałam wypróbować taki styl kartkowania .

Kartkę zgłaszam na wyzwanie # 139 " dla mężczyzny " na blogu cardsundmore-challengeblog.blogspot.de

sobota, 22 sierpnia 2015

Na roczek z latawcem

Dzisiaj krótko i konkretnie ;-) Ponownie sięgnęłam po kartkę z jedynką . Tym razem zamiast misia umieściłam słonika.Papiery jak zwykle mieszane, Galeriowe, UHK-owe
i z Magicznej Kartki :-)))

Wnętrze  z życzeniami :
Kartka z tyłu też oklejona :


Koperta z opaską , tym razem słonik wykrojnikowy zakupiony  od Aluni:Pozdrawiam i życzę udanego weekendu :-)))
czwartek, 20 sierpnia 2015

Amerykańska

           Dzisiaj między pieczeniem ciast i bułek zrobiłam kartkę urodzinową dla studenta,który rusza na roczne stypendium do USA . Kartka miała mieć jakieś amerykańskie nawiązanie do tego wyjazdu.
           Wykorzystałam nową dla mnie formę składanej kartki -diamond fold card 
 i poszalałam z symbolami.Trochę mrocznie wyszło ,ale przy jaśniejszym tle może byłoby bardziej kolorowo i dziecinnie. Na środku Statua Wolności , z prawej Indianin ,kowboy na tle pustynnego krajobrazu . Z lewej na tle hollywodzkiego wzgórza bajkowi bohaterowie
i Michael Jackson . Wykorzystałam też napisy z paska UHK.Widok z góry :


Z tyłu miejsce do wypisania życzeń :


Kartka składa się w miarę płasko , w oryginale  forma jest kwadratem ,ja zrobiłam ją jako prostokątną dlatego musi zajść jedna część na drugą :


Kartka mieści się w tradycyjnej mojej kopercie z opaską .


Na koniec dopatrzyłam się braku kropek w napisie i dokonałam stosownych poprawek :Pozdrawiam serdecznie :-)))

Kartkę zgłaszam na wyzwania
#235 " męska kartka " na blogu sweetstampsblog.blogspot.com  sweetstampsblog.blogspot.com/2015/08/challenge-235-masculine-card.html

i  #33 " cokolwiek " na blogu craftygalscornerchallenges.blogspot.com  craftygalscornerchallenges.blogspot.com/2015/08/challenge-33-anything-goes.html