wtorek, 31 maja 2022

Na ostatnią chwilę

 Na zabawę u Uli, na ostatnią chwilę kartka pocztówkowa z żonkilami. Kwiatki zatem są, kokardka ze sznurka jest, motyle tekturkowe- 2 sztuki.
Pozdrawiam wieczorową porą 😃

poniedziałek, 30 maja 2022

Druga podwójna

 Druga kartka na chrzciny i roczek w podobnej kolorystyce. Forma podwójnej ukośnej sztalugi.

Wykorzystałam owalne ramki od Agnieszki( dziękuję 😘) oraz stempel z aniołkiem i digi stempel od LOTV, ten z zajączkiem.

A zdjęcia jak zawsze robione na ostatnią chwilę i przy sztucznym świetle.

Pozdrawiam serdecznie 🙂

sobota, 28 maja 2022

Podwójna

 Dwie kartki na podwójną okazję miałam zrobić. Rzadko mnie się takie kartki na szczęście trafiają do zrobienia. Zawsze mam problem jak oddzielić te okazje i jak elementy połączyć kolorystycznie. Tym razem jedna kartka na chrzest i roczek.

Dziecko już większe, zatem zrezygnowałam ze stempelka chrzcielnego od LOTV, zostawiłam motyw okna. Okno kościelne narysowałam, pokolorowałam i nakleiłam na digi stempel Lavini- już nie widać, że to są drzwi, prawda?.  Narysowana własnoręcznie, pokolorowana i wycięta chrzcielnica przyklejona została na tekturce. Lekko odstaje, gołąbek wycięty dziurkaczem też.


Na oknie błyszczy srebrny metaliczny długopis i preparat bezbarwny.


Panel tylni przeznaczyłam na motyw urodzinowy. Digi stempel od Bugaboo otoczony został elementami pasującymi do urodzin.Życzenia na obie uroczystości też odrębnie przyklejone na pleckach kartki. 
Ta forma idealnie pasuje na takie podwójne okazje.
                              Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za pozostawione komentarze🙂


piątek, 27 maja 2022

Komunijna

 Kolejny raz sięgnęłam po formę kartki księgi z warsztatów z  Sylwią Cantas na FB. Stempel od Conie Fong. Kielich wyrób własny, grafika od small wingels shop. W tle piękny papier welurowy z motywem róż.Pozdrawiam serdecznie i życzę udanego weekendu. Bawcie się, odpoczywajcie i twórzcie🙂

czwartek, 26 maja 2022

Fioletowa wersja i wymianka

 Poprosiłam Lidię - Czarną Damę o zrobienie dla mnie zakładki z liskiem. Takiego uroczego liska, magnesik dostałam od Lidki. Moja koleżanka jest fanką lisków i bardzo lubi czytać, więc taka zakładka byłaby wspaniałym prezentem. Lideczka zrobiła dla mnie 2 piękne liskowe zakładki.W zamian miałam jej zrobić swoją pamiątkową kartę do albumu- Lidka pisze o niej tu. Tradycyjnie zeszło mi trochę z realizacją tej wymianki. W ramach rekompensaty powstały pszczele ATCiaki w fiolecie:


I w opakowaniu papierowym:Drobiowa para w fiolecie, zakładki i kartka uzupełniły wymiankę. A tak wygląda moja karta do albumu Lideczki:


Na karcie wszystko to, co lubię najbardziej: 


Po drugiej stronie jest książka z zakładką:
Dobrze się bawiłam wklejając elementy na kartę albumu.

Dziękuję Lideczko za wymiankowe śliczne zakładki 🙂😘

Pozdrawiam nocną porą 🙂

środa, 25 maja 2022

Drobiowa para?

 To moje drugie podejście do kury. Niestety nie jestem zadowolona z końcowego efektu. Dziób wszyłam zbyt nisko i chyba sylwetka za chuda. Moja mama stwierdziła, że ma też za wysokie nogi. Trudno, do trzech razy sztuka.


Pozdrawiam serdecznie 🙂


niedziela, 22 maja 2022

Pszczela zakładka

 Na uskrzydlone wyzwanie świrowe na FB powstała dwustronna zakładka z motywem pszczelim.


                                                         Pozdrawiam nocną porą 🙂

sobota, 21 maja 2022

Z okazji urodzin

 Na szybko zrobiłam kartkę z kobietką wyskakującą z tortu. Taka była konkretna prośba o motyw. Oprócz tego miałam umieścić imię oraz napis urodzinowy. Więcej wytycznych nie było, czasu na przemyślenia też. Forma z naszego wyzwania #23.

Agnieszka prosiła o zdjęcia z ogródka działkowego, ale ja nie mam za bardzo co pokazać. Mam mały kawałek na kwiaty obok altanki i pasek wzdłuż ścieżki głównej. Resztę zajmują krzewy owocowe, drzewa i warzywa.

Mam przy altance odgrodzony kawałek dla roślin kwasolubnych. Rosną na nim azalie, hortensje, czosnki niedźwiedzie, konwalie i wrzosy.Jak widać tylko na moim "kwaśniaku" jest teraz kwitnąco. Po drugiej stronie kwitnie tylko łubin i kalina.

Kwitną jeszcze te nowe irysiki i ozdobne czosnki.


Ale szał kolorystyczny zacznie się dopiero podczas kwitnienia liliowców.

To kawałek mojego kwiatowego poletka. Resztę pokażę następnym razem, może już piwonie zaczną rozkwitać.

Pozdrawiam serdecznie i udanego odpoczynku życzę 🙂


środa, 18 maja 2022

Pocztówkowa

 Czyli mała kartka 10,5 cm x 14,8 cm. Lubię takie robić jako dodatek do przesyłki lub drobne podziękowanie.                                 A tu moje nowości działkowe czyli irysiki niskie zakupione w zeszłym roku :Oprócz nich zakupiłam jeszcze kilkanaście liliowców i czekam cierpliwie na ich kwitnienie 😊
Pozdrawiam serdecznie 🙂

niedziela, 15 maja 2022

Skrzydlate ATC

 Moje drugie w życiu spotkanie z ATC. Skrzydlate motywy od VeraLane, nawiązują do zabawy Ewy Hubki w TAZ na FB. Wykorzystałam resztki papierów, jest to równie dobry sposób na pozbycie się ścinków co zakładki. Na papierze z motywem bzu odbity jest stempel imitujący plaster wosku. Potraktowałam go złotym embossingiem, złotym woskiem przetarłam niektóre miejsca. Złoty tusz wodny w postaci plamek rozrzuciłam po kartach. Z mediów złota konturówka podkreśliła elementy żarówki, a oczka błyszczą od bezbarwnego extra gloss Stamperii.


Pozdrawiam serdecznie i życzę udanego nadchodzącego tygodnia🙂

środa, 11 maja 2022

Anielska

 Moje dwa ulubione tematy na tej kartce: anioł i maki. Anioł od AuroraWings, maki te na bokach to grafika Julii Spiri. Forma składana z naszego wyzwania # 7, ale tym razem poszłam na łatwiznę, dokleiłam listwę do zagięcia.

Pozdrawiam serdecznie🙂

wtorek, 10 maja 2022

Zakładkowy przerywnik

Kolejna zakładka, dwustronna i płaska we wschodnich klimatach. Miała być Chinka, ale czy jest, nie wiem. Wschodnie stroje są różne, najlepiej rozróżniam kimono.


                                                              Pozdrawiam serdecznie 🙂

niedziela, 8 maja 2022

Chrzcin ciąg dalszy ...

 Dziękuję za komentarze pod kartkami dla trojaczków. Oprócz nich, koleżanka zamówiła jeszcze 2 kartki na chrzciny. Jej synowie są chrzestnymi ojcami dla dwóch z braci M.

Jako pierwsza powstała kartka Z-fold z moim oknem i kawałkiem muru. Jeśli naprawię skaner to umieszczę digi okno w poście. Może się przyda na różne kościelne okazje. Dodałam chrzcielnicę, też narysowaną i wyciętą własnoręcznie. A później zakryłam ją liśćmi. Dzieciątko od LOTV.Drugi z braci otrzymał karteczkę z uroczym aniołkiem od Mos. Karteczki są proste i mało ozdobione, bo koleżanka lubi minimalizm. Forma z wyzwania #24.
Pozdrawiam wieczorową porą i życzę udanego nadchodzącego tygodnia🙂