niedziela, 31 maja 2015

Męska ???

Kolejny raz mam wątpliwości . Samo zastosowanie męskich papierów może nie dawać jednoznacznej odpowiedzi ;-))) Kartka prosta , początkowo wykonywana według mapki.
 Z kraciastymi motylami stemplowymi , heksagony wycięte ręcznie , jeden skrapkowy zawijasek , imitacja ćwieka i trochę sznurka .


A to moja inspiracyjna mapka :


A wpisała się ta kartka w wytyczne Na Strychu , zatem zgłaszam ją na wyzwanie :
To na koniec  żeby coś się spodobało zdjęcie mojego kwiatka , który zastosował się w tym roku do poglądu " że jak coś chce zakwitnąć to i na odpoczynek nie czeka ". Nie zdążyłam go w tym roku przesuszyć , bo zaraz po zgubieniu liści wypuścił 2 łodygi kwiatowe . 
Jednak nie kwitły jednocześnie  , chyba chciały dłużej cieszyć moje oczy ;-)))sobota, 30 maja 2015

Ostatnia ....

W tym roku raczej ostatnia ,chociaż czasem zdarzają się komunie w czerwcu  ;-)
Kartka prosta z tekturkowymi elementami, ozdobiona skrapkowymi listkami , kwiatkami atłasowymi i papierowymi różyczkami .

A tu trochę wiosny , chociaż maj zimnawy to przyroda rwie się do kwitnienia :


Pierwsze liliowce :


Kwitnące weigele :i wiciokrzew :

Pozdrawiam cieplutko ,bo szykują się upały ;-)))

Kartka świąteczna - maj

Znów na ostatnią chwilę , no prawie na ostatnią . Tym razem wytyczne na majową kartkę świąteczną  ustaliła  Rudlis .Ograniczyła się Irenka do jednej wytycznej , mianowicie na kartce miał się pojawić anioł lub anioły.

Moja majowa propozycja ma ograniczoną kolorystykę . Na tle nocnego rozgwieżdżonego nieba rysuje się szopka ze świętą Rodziną  i anioł z lirą  . Wokół szopki skrapkowa ramka ,śnieżynki dziurkaczowe i drobne kryształki . Napis odręczny - drukarka nadal strajkuje wybiórczo .
Kartka namiotowa , pewnie nie ostatnia bo zostały mi białe bazy z wielkanocy ;-)))


Pozdrawiam cieplutko i zaraz wstawiam kolejnego posta ,bo ten lekko mnie zmroził ;-)))

czwartek, 28 maja 2015

Komunijna kopertówka

 Wróciłam z krótkiej wycieczki i szybko wzięłam się za kartki. Przedostatnia kartka komunijna w tym roku . Tym razem padło na kopertówkę , bo prezent pieniężny . Pokusiło mnie na wycięcie w tej kopertówce okienka , które zakleiłam częściowo skrapkową rameczką z ażurkiem. Tekturki z I-kropki i wycinanki , skrapkowe liście i zawijaski , tiulowe listki i róże gotowce .Torebeczka na kopertówkę  z tekturkami z Wycinanki :Krótkie migawki z podróży, nawet przy moim antytalencie do fotografowania udało się zrobić kilka zdjęć  :


Mam słabość do zegarów ;-)))


Dziękuję za miłe słowa pozostawione pod poprzednim postem :-)))
środa, 20 maja 2015

Dziecięca

Z ulubionym bohaterem bajkowym. Jak już pisałam nie lubię tych teraźniejszych bajek , ale dość łatwy był ten młodzieniec " w obróbce" ;-) Postać wyguglowana i odrysowana na kolorowym papierze , podmalowana i wycięta ręcznie.Meduzy to stemplowe koła sterowe wypełnione przeźroczystymi mikrokulkami . W baloniku umieściłam odpowiednią dla jubilata cyfrę ( zdjęcie zrobione wcześniej ! ) Papiery mieszane , praca spełnia wymogi wyzwania zRęcznej roboty :-)))

Pozdrawiam serdecznie :-))) Dziękuję za "ciepłe"przyjęcie moich zakładek :-))) Przez kilka dni nie będę miała dostępu do internetu  (planowany wyjazd ) , ale po powrocie nadrobię zaległości i zajrzę na Wasze blogi :-)))


wtorek, 19 maja 2015

Kolejne zakładki sowie

Poprzednie się spodobały i musiałam zrobić kolejne. Tym razem wykorzystałam tekturki zakupione w sklepie I-kropka , ruchome oczka i tekturkę z żołędziem od Iluszki. Obie zakładki podobne kolorystycznie.


Pierwsza zakładka  narożna :Druga prosta :


Ciekawe ,czy te się spodobają :-)))piątek, 15 maja 2015

Na święcenia

        Dwie kartki równocześnie musiałam zrobić ,dlatego postawiłam na ten sam motyw
i różne kolory.Nie lubię robić identycznych kartek ,dlatego te też troszkę się od siebie różnią . Kartka pierwsza format B5, papier w tle to wiek niewinności Galerii Papieru , wykrojnikowe elementy , ornat wycięty z kremowego perłowego papieru z wstawką czerwoną z papieru czerpanego .


( o jak się namęczyłam żeby zasłonić nazwisko ;-(  )


Wersja druga  mniejsza , szare  papiery studio 75 i lekki jak puch Magicznej Kartki . 
Ornat z wzorzystego papieru wizytówkowego , wykrojnikowe elementy i tekturowe . 

niedziela, 10 maja 2015

Na komunię z watą cukrową ....

                   Tym razem kartka dla chłopca (mojego chrześniaka ) , a wata cukrowa to nazwa papieru z Magicznej Kartki . Chociaż waty cukrowej nigdy nie lubiłam to papier ten jest według mnie  świetny . Bardzo delikatny wzór papieru stanowi doskonałe tło . Wykrojnikowe elementy , tekturka komunijna z I-Kropki , krzyż chyba z wycinanki
a kwiaty wygrane w candy u Moni.W środku ta sama ramka stanowi doskonałe obramowanie dla życzeń.
Dziękuję za uwagę i Wasze komentarze pod poprzednimi postami :-)))