czwartek, 31 stycznia 2013

Tym razem mięta z bielą i kremem

Kolejna propozycja ściągnięta z bloga Asi  , Asia  zebrała kilka ramek o nietypowych kształtach i dzieli się nimi na swoim blogu. Ramki te można wykorzystać jako wypełnienie bezpośrednio na bazę lub jako bazy .
Ja tym razem wykorzystując ramkę stworzyłam kartkę o nietypowym kształcie .


Jeszcze tylko trzeba dodać odrobinę koloru i życzenia  :
środa, 30 stycznia 2013

Niebiesko mi ..........

Ponownie sięgnęłam po mapkę . Nie wiem z jakiego była wyzwania ,bo ściągnęłam ją na dysk już jakiś czas temu . Mam ich spory zestaw i czas najwyższy ,żeby z niektórych skorzystać :-)))

Owa mapka  :I moja propozycja, w której wykorzystałam oprócz papieru, koronkę , wykrojnikowe kółko i listki  od Ali , piękny duży błękitny kwiatek od Goi , różyczki gotowce, zawijaski wycinałam sama według wykrojnikowego wzoru od Barbary .

Zaglądając na blog Aisab , zauważyłam że moja kartka pasuje do wyzwania na blogu Projekt Wagi Ciężkiej  . A ,że sama wagowo się zaliczam i dodatkowo spełniłam warunek 3 x B : biel ,błękit, brokat  to zgłaszam swoją pracę :-)))


wtorek, 29 stycznia 2013

Kolejny lift

Tym razem na blogu Diabelski młyn do zliftowania piękna kartka  Doroty_mk :Odbiegłam daleko od ideału zarówno pod względem kolorystyki jak i kształtu kartki . Wykrojników też nie posiadam zatem część elementów wycięta ręcznie , część  dziurkaczami :-)))
Dziękuję za wszystkie komentarze i przypominam o moim parapetówkowym candy. Słodkości już ok. 20 i ciągle coś dorzucam :-))))

niedziela, 27 stycznia 2013

Nietypowa zakładka

W  ramach  walki ze ścinkami  powstała zakładka dla miłośnika gadów lub dla dzieci . Wąż ze starego numeru Małego Artysty z lekkimi moimi zmianami :-))) Można ją zakładać na stronę na 2 sposoby :-)))


Kawałek drzewa sklejony z podwójnie wyciętych elementów tak ,aby kartkę można było włożyć między pień . Wąż przyklejony do gałęzi jest tylko w jednym miejscu . Niestety nie miałam większych okrągłych ruchomych oczek , z nimi wąż byłby sympatyczniejszy :-)))


piątek, 25 stycznia 2013

Monochromatycznie z astrami i koronką

Wybrałam odcienie kremowego, jedynym ciemniejszym elementem są : napis i listki przy astrach .
Na bazie z kremowego wizytówkowego papieru naklejony jest marszczony papier , kolejna warstwa to pasek papierowy z koronką , na to  warstwa w ciekawym kształcie, wycięta z tłoczonego papieru ( wzór do ściągnięcia na blogu  Asi  ) i pomniejszona , ostatnia warstwa z gładkiego papieru ze stemplem .Kartkę zgłaszam na wyzwanie na blogu Artimeno


środa, 23 stycznia 2013

Wygrane candy u Alci

Wygrałam candy u Alci  w sobotę , a dzisiaj dotarły do mnie przygotowane przez nią słodkości . Alu dziękuję raz jeszcze , uszczęśliwiłaś mnie ogromnie :-)))

A co niespodzianka zawierała ????

Cała zawartość :


Piękna kartka w pudełeczku z okienkiem  ( rzadko sama takie ręcznie robione dostaję )
Papiery brokatowane i zwykłe wzorzyste :Tusz, koraliki turkusowe, kwiatki i listki :


tekturkowe gotowce :


I  CUDNE  WYKROJNIKOWE WZORY !!!!  ( i te mnie zachwyciły najbardziej :-))))   )


Wszystko z pewnością wykorzystam :-))) I jeszcze raz dziękuję za te wspaniałe słodkości :-)))

poniedziałek, 21 stycznia 2013

Fiolet, biel i srebro

Kolejna kartka według mapki tym razem z Magicznej Kartki, niestety nie zgłaszam bo nie jest wykonana z papierów z tego sklepu . Ale mapka była tak interesująca,że postanowiłam się na niej wzorować :-)))

Na białym wizytówkowym papierze, fioletowy gnieciony papier ze srebrzystym połyskiem . Te fiolety są odcieniem zbliżone do siebie, ale zdjęcie robione w sztucznym świetle tego nie pokazuje.Te piękne duże  kwiaty są autorstwa Goi .

niedziela, 20 stycznia 2013

Wyzwanie tagowe

Zapisałam się na zabawę organizowaną przez Rudlis . W ciągu roku ma powstać 12 tagów wg wytycznych  Rudlis .

Tag styczniowy miał zawierać :

szary  papier , srebrną wstążkę , koronkę


A oto mój pierwszy tag :


Szary papier to dno morskie , koralowce wykonałam z oliwkowej  koronki , a rybka ma srebrną wstążkę na ogonie ,płetwach i i boku .Tło jest częściowo wytuszowane , a część większa ze srebrnego, niebieskiego marszczonego papieru , rozgwiazdy i muszelkę wygrałam w candy u Goi , mała pomarańczowa rybka to koralik .

Zapraszam na blogi Tanitty i Funii ,aby obejrzeć ich propozycje :-))) I propozycje pozostałych tagowiczek :


piątek, 11 stycznia 2013

Kolejna według mapki

Tej mapki z postu poniżej . Tym razem wyszła lepiej, dzięki temu,że zastosowałam tło
 z gniecionego,złoconego papieru ,reszta elementów też inna . Zostawiłam tylko taką samą koronkę zrobioną dziurkaczem :

czwartek, 10 stycznia 2013

Za ciosem

Kolejne  wyzwanie, tym  razem  z mapką , którą  zaproponowano  na blogu studio 75 .Moja  propozycja :

Wydaje się,że proporcje są nieco zachwiane w mojej kartce . Zrobię chyba jeszcze jedną według tej mapki, może wyjdzie lepiej :-))) Kartkę  zgłaszam na  wyzwanie :


Męczyło mnie,że kartka nie wygląda tak jak powinna pod względem proporcji i pokusiłam się o kilka poprawek : skróciłam ją trochę , dołożyłam kwiatków, liści  i zawijasków :


Teraz wygląda zdecydowanie lepiej :-)))

środa, 9 stycznia 2013

Moje pierwsze wyzwanie

A co tam, do odważnych świat należy jak mówi powiedzenie. Postanowiłam wziąć udział w wyzwaniu  polegającym  na wykonaniu liftu kartki . Tej pięknej kartki :No cóż, mojej  kartce daleko do tego ideału :


wtorek, 8 stycznia 2013

Candy parapetówkowe :-)))

Z  okazji  przeprowadzki  bloga  zapraszam na  candy  parapetówkowe :Zasady  jak  zwykle :

-  zapisy  do  8  lutego  2013 r. , wynik  9  lutego  ok  20.00
-  zabawa  dla  osób  posiadających  bloga  / bo dzięki temu zawsze  mogę trafić w  nowe twórcze miejsca/
-  proszę umieścić banerek  na swoim  blogu  w  pasku  bocznym  lub  w  poście
-  nie  ma  obowiązku  zapisywania  się  jako  obserwator

A  co  można  uzyskać ???? To już  moje  3  candy , zatem tak jak w poprzednich będą to rzeczy, które  wykorzystuję  przy  wykonywaniu  swoich  prac :-)))

                                                                  Zapraszam 

niedziela, 6 stycznia 2013

Miała być z Barbie

Ale podobieństwo chyba niewielkie mi wyszło :-(((  Rysunek wyguglany w internecie był marnej jakości, odrysowałam poszczególne elementy , ale twarz wyszła trochę inna. Chyba oczy wyrysowałam za małe :