sobota, 30 sierpnia 2014

Kolejna na powitanie .....

Na powitanie nowego obywatela powstało kolejne pudełeczko . Koleżanka jest anglistką, dlatego wykorzystałam papier ze stosownymi  napisami w języku angielskim . Budynki wycięłam sama , bocian chyba ze Scrapińca .
A dla starszej siostry nowego obywatela powstała taka karteczka z pingwinkiem . Pingwinek z Craftfunu , border ażurkowo-kwiatowy od Małgosi.piątek, 29 sierpnia 2014

"Drewniane" pudełko

Powstało ono z okazji 26 urodzin pewnego pracownika banku . Według prośby pudełko miało zawierać tort , kieszonkę na pieniądze , miejsce na życzenia i elementy związane
 z zainteresowaniami i pracą tego młodego człowieka .
      Baza pomarańczowy papier wizytówkowy , na to kwadraty papieru UHK i "deski"
 z Magicznej Kartki , ćwieki to materiałowe aplikacje. Zamek tekturkowy pomalowany srebrnym markerem i podklejony czarną kartką .

Tort , no cóż ... z wypiekami sobie radzę ,ale za torty się nie biorę . Taki papierowy wykonywałam też dopiero drugi raz , zatem do ideału duuuużo mu brakuje . Blaty z papieru czerpanego ,polewa czekoladowa z pianki . Ponieważ zrezygnowałam z tradycyjnej kieszonki na pieniądze  piętro tortu jest podnoszone i można do środka włożyć co nieco.
 Ścianki ozdobione zgodnie z sugestiami :
            Wykorzystałam głównie grafikę z internetu ( dziękuję !!! ) , budzik tekturkowy 
z Wycinanki .

czwartek, 28 sierpnia 2014

Dziewczynki lubią róż ...

.........  i  Barbie . Dla Tosi na 5 urodziny powstały dwie ekspresowo robione karteczki .
W kolorystyce dominuje róż , wykorzystałam postaci wydrukowane z kolorowanki . Obie  pomalowane kredkami akwarelowymi.

Kartka nr 1. Forma prosta , baza papier wizytówkowy różowy , na to papier z MK , serwetka , wykrojnikowa ramka , klatka z wycinanego arkusza MK .
Kartka nr 2. Podobnie jak wyżej , papiery GP , skrapkowa ramka wykrojnikowa , atłasowe i welurowe motyle :A tu pasujące kolorystycznie lilie , już naprawdę ostatnie kwitnące :-(
Ale na szczęście  jeszcze kwitną mieczyki :-)))
Dziękuję za liczne komentarze pod poprzednimi postami i pozdrawiam serdecznie :-)))

poniedziałek, 25 sierpnia 2014

Dla miłośnika podróży

              Kartka dla młodego mężczyzny lubiącego podróże zawiera różne środki lokomocji . Wykorzystałam jako bazę lekko błękitny papier wizytówkowy ( czego nie widać ,bo potuszowałam brzegi na brązowo ), na to papier z  MK oraz UHK , papier z chmurkami to kawałki papieru reklamowego . Tło pod samym balonem to pianka z ciekawą fakturą zakupiona ostatnio w Biedronce . Balon , statek i samolot to tekturki , wykorzystałam też elementy aplikacji materiałowych . Forma ta mimo ,że nietypowa i pojedyncza , jest bardzo stabilna . Moim zdaniem taka forma daje dużo możliwości :-)


Tym razem kartka jest większa , po złożeniu 15 x 15 cm .

Widok z boku :


Widok z góry :


Tył kartki z miejscem na życzenia :


Koperta z opaską :Mam nadzieję ,że się spodoba jubilatowi :-)))


niedziela, 24 sierpnia 2014

Kondolencje

Z tytułu  smutnego wydarzenia wykonałam po raz pierwszy kartkę kondolencyjną . Wykorzystałam papiery szare i czarne z GP i Magicznej Kartki , koronkę , tuszowania , wykrojnikowe elementy wycięłam nożyczkami  ( oprócz zielonych liści ) , krzyż tekturkowy , bukiet kalii wykonany z papieru czerpanego .

Koperta z opaską - tu oprócz kalii wykorzystałam wykrojnikowe skrapki .

czwartek, 21 sierpnia 2014

Na chrzciny

Post Wandy zachęcił mnie do zmierzenia się z nową formą kartki, która jest pewną wariacją kartki klockowej . Jest to prosta forma , robi się ją szybko a efekt jest interesujący . Kartka jest stabilna i z tyłu ma miejsce na życzenia. W dodatku po złożeniu ma formę kwadratu i łatwo ją umieścić w kopercie.
Po złożeniu kwadrat ma formę 13,5 x 13,5 cm. Tematyka u mnie taka sama .
Baza z białego wizytówkowego papieru . Kolejne kwadraty też wycięte z papieru wizytówkowego z fakturą i tuszowanymi na różowo brzegami. Elementy wykrojnikowe, podrasowany stempel z Agaterii , kwiatki z dziurkacza i atłasowe.


Widok z boku :
A druga inspiracja czyli jabłecznik polecany przez Wandę  właśnie się piecze , pachnie cudnie :-)))środa, 20 sierpnia 2014

Ślubne pudełko

Kolejne ślubne pudełko powstało na prośbę tej pani ,która zapałała nieograniczoną miłością do takiej formy kartki ( to już trzecie , a wiem że szykuje się kolejny ślub :-))) ). Tym razem wykorzystałam papiery Lemoncraft nie zapomnij  mnie . W środku dwa serca ozdobione ślicznymi zawijaskami i listkami oraz tekturką z parą ślubną .

Torebeczka na kartkę :


Kartkę zgłaszam na wyzwanie PWC - kartka ślubna .
sobota, 16 sierpnia 2014

Za ciosem

Kiedy robiłam kartkę z ptakami z posta poniżej , od razu pomyślałam o wykorzystaniu tej formy do stworzenia kartki ślubnej i kartki na powitanie dziecka. Chwilowo mam tylko jedną z nich do pokazania - ślubną  .
Wykorzystałam biały papier wizytówkowy jako bazę , na to wykrojnikową ramkę , okno tekturkowe z Wycinanki, para z Craftfunu . Para przyklejona jest na dodatkowym pasku , co pogłębia efekt przestrzenności formy.Kwiaty wycięłam z białego papieru czerpanego
z Namaste , zawijaski listkowe wykrojnikowe od Małgosi . Na dole miejsce na imiona młodych i datę . Z tyłu jest miejsce na życzenia i kieszonkę na pieniądze .
Kartka po złożeniu bocznych skrzydełek ma formę prostokąta.A na osłodę zapraszam na rewelacyjnie prosty i cudny smakowo jabłecznik ( jeśli ktoś lubi połączenie jabłek z różą jadalną )  z różą . Przegapiłam w tym roku zbiory płatków różanych i muszę korzystać z kupnej marmolady o smaku różanym , ale i tak dla mnie to genialne połączenie . Przepis znalazłam tu :piątek, 15 sierpnia 2014

Z ptaszkami


          Ale nadal w nietypowym kształcie. Jedna kartka dla dwóch braci obchodzących urodziny .Kartka przestrzenna , którą znalazłam tutaj  pasuje na każdą okoliczność i daje duże możliwości  komponowania  przestrzeni. Ja dodałam tagi, przyklejając je ukośnie powiększyłam kartkę i zmieniłam jej kształt . Tak wygląda przed włożeniem do koperty :Kartka stojąca :


Widok pod skosem z góry :


Całkowicie z góry :


Z tyłu przykleiłam kieszonki ,w których są oddzielne życzenia dla chłopców i miejsce na pieniądze
Mimo przechodzących ciągle deszczowych chmur wykwitają ostatnie lilie :
Floksy - niestety nie udało się uchwycić koralowego koloru :


Jedyna hortensja ,jaka zakwitła w tym roku :


Mieczyki  jeszcze mnie nigdy nie zawiodły z kwitnieniem :