wtorek, 31 stycznia 2017

Kartka suwak

Postanowiłam odświeżyć wygląd bloga ,bo skoro ma być ten rok kreatywny to niech będzie
 w różnych dziedzinach ;-D

       Kartka dla siostry Esther (tej od afrykańskiej kartki ) .Jedyną wytyczną do wykorzystania jest informacja ,że Agnes studiuje medycynę .W związku z tym na kartkach pojawiło się już serce ze stetoskopem , głowa z trybikami nawiązująca do sprawnej pamięci jaką musi mieć taki student .
W tym roku nic nie wpadło mi do głowy ,poza trochę makabrycznym dla większości tematem . Ale studentka medycyny na trzecim roku ma to pewnie  w małym paluszku ;-)))

 Pierwszy raz wykonałam kartkę suwak ,inspirowałam się kartkami znalezionymi na tym blogu .

Kartka poprzednia była w brązach ,zatem w tym roku zmiana kolorów .
No i dawno nie było maków ;-DU mnie normalnie składana ,miejsce na życzenia w środku . Życzenia koleżanka wypisze ręcznie .
Stemple z motylkami potraktowane embossingiem bezbarwnym , motylki też niektóre wycięte i naklejone , tekturkowe tło w kółka i strzałka .Na samym dole taśma papierowa .
A teraz podnosimy suwak do góry :


Jeszcze wyżej ......


I już !

I co sądzicie ??? Zbyt drastycznie ???

niedziela, 29 stycznia 2017

Afrykańskie klimaty i kurs na kartkę -składak

                   Zaczynam od pierwszej części prostego kursiku na kartkę składak ,którą pokazywałam w zabawie u Ani . Były prośby o rozrysowanie tej formy , obiecuję ,że wkrótce to zrobię .


Na początek prosty składak ,który dla mnie był bazą i po przeróbce został wykorzystany do zrobienia tej wielkanocnej kartki .
Przygotowujemy sobie  arkusz  papieru A4 , najlepiej kartkę ksero ,jeśli ktoś ma wątpliwości czy od razu dobrze to wyjdzie .Chociaż w tym wypadku zaręczam ,
że wyjdzie ;-D

1.Odmierzyć wzdłuż krótszego boku kartki 15 cm i odciąć pozostały wąski pasek papieru .


2. Odmierzyć na kartce odcinki  kolejno : 7 cm ,2 cm,7 cm,2 cm, 7 cm .
Według tych wymiarów kartka po włożeniu do koperty ma wymiary 17 cm x 15 cm .
Ja zazwyczaj robię mniejsze kartki i następnym razem wykorzystam wymiary : 6 cm ,2 cm,6 cm ,2 cm,6 cm - co powinno dać efekt w postaci kartki 14 cm x 15 cm 


3. Odcinamy pozostały z boku pasek papieru .


4. Dłutkiem do embossingu ,czy też innym narzędziem zaginamy wyrysowane linie sugerując się kolorystyką poniżej : czerwone linie zagięcie do góry ,zielone do środka 


5. Po zagięciu otrzymujemy formę składaka .Proste  prawda ???6.Teraz te wszystkie kroki powtarzamy wykorzystując jako bazę papier np wizytówkowy ,
przystępujemy do oklejenia ścianek według własnych upodobań.Można ścianek nie oklejać ,ale mnie osobiście bardziej podobają się lamówki bazy . Same porównajcie :
              Ja wykonałam kartkę na coroczne zamówienie ,jakie składa moja koleżanka . Dla jednej z jej znajomych  sióstr -Esther ,robiłam dotąd kartki romantyczne .Na ostatniej, 
z okazji 18 urodzin umieściłam hasło "Rozwiń skrzydła " ,no to dziewczyna rozwinęła - wybrała dość prozaiczny kierunek kształcenia -stomatologię ,a przed rozpoczęciem nauki wybiera się na wolontariat do Afryki .
Ponieważ temat dentystyczny będę dłużej przerabiać (!) , postanowiłam wykonać kartkę 
w klimacie afrykańskim . Wykorzystałam różne kolorowanki do wydruku dostępne 
w internecie  oraz rypsową taśmę z motywem skóry żyrafy (wiedziałam ,że się do czegoś przyda !).


Dokleiłam ciut nad połową kartki listwę ,która dodała jeszcze elementu przestrzennego .Na niej jest ten pasek z drzewami i zwierzętami podklejony dodatkowo na tekturce  .


Miejsce na życzenia , boczne ścianki już skromniej ozdobione :


Kartka mieści się w płaskiej kopercie :


Klimat myślę ,że udało się uchwycić ,kolorystykę również . Jeżeli coś jest niejasne w kursiku proszę pytać . Druga część kursu już wkrótce . Przepraszam za taką mieszaninę wielkanocno -afrykańską , ale to są jedyne kartki ,którymi na razie mogę zilustrować kursik . Pozdrawiam serdecznie
 i dziękuję za komentarze :-)))

piątek, 27 stycznia 2017

Na 18 urodziny

Dla dziewczyny marzącej o konkretnym zawodzie powstała na szybko ta kartka- składak . Wykorzystałam grafikę znalezioną na pintereście ,kwiaty wykrojnikowe,dziurkaczowe ,różyczkę na tiulu , zawieszkę w kształcie samolotu ,stemplowany zegar i bilety . Taśma papierowa ze stemplami pocztowymi i znanymi budowlami nawiązuje też do podróżowania . Nie wiem tylko ,czy stewardessy mają tyle czasu między kolejnymi lotami ,żeby poświęcić go na zwiedzanie .


Jakaś niemoc twórcza mnie ogarnęła i nic innego nie byłam w stanie wykombinować ;-) Pozdrawiam serdecznie i idę się regenerować przy stemplowaniu :-)))


piątek, 20 stycznia 2017

Butelki

Trafiła się końcu okazja do wykonania kartki butelki z okazji narodzin chłopca .Do tej pory zrobiłam dwie w różowościach z okazji narodzin dziewczynek . Tym razem postanowiłam wykonać dwie wersje kolorystyczne ,bo nie mogłam się zdecydować jaka będzie lepsza .
Zatem kształt ten sam ,motywy ozdobne również .

Mnie podpasowały bardziej niebieskości a Wam ???

wtorek, 17 stycznia 2017

Zabawa u Ani -styczeń

W zabawie styczniowej wytyczne  podała sama szefowa Ania  ;-DDD
Wytyczna była jedna BINGO ,wszystkie kartki mają być wykonane według poziomej,pionowej lub ukośnej linii bingo .
Myślałam ,że będzie to proste zadanie, ale w trakcie robienia kartek okazywało się ,że o jednym elemencie linii zapomniałam i musiałam się nagimnastykować  jak je podłączyć pod owe bingo ;-)))

Na grudniowe święta - grafika ,napis,zwierzę . Grafika od Basi ( dziękuję :-))) ) są na niej dwa zwierzątka kotek i ptaszek ,napis UHKowy , w tle tektura falista ( zawsze przypominam sobie o niej jak oglądam kartki dziewczyn ;-)  ), odrobina cekinów czerwonych i innych drobiazgów .Kartka okolicznościowa - u mnie urodzinowo/imieninowa  - kwiatek ,sznurek ,czerwony .
Miały być maki ,ale po ostatnich makowych kartkach uznałam ,że możecie już mieć ich dosyć .
Kartka ścinkowa z czerwonymi storczykami ,taśma papierowa ,stemple ,cekiny czerwone 
i kluczyk z kokardką sznurkową .

Kartka wielkanocna  - zielony,grafika,kwiat albo sznurek ,napis ,owal 
Grafika ponownie od Basi , zielona papierowa taśma ,guzik z kokardką ,kwiaty dziurkaczowe ,motylkowa grafika .


Kolaż :


Dziękuję za komentarze pod poprzednimi postami i pozdrawiam serdecznie :-)))