piątek, 30 kwietnia 2021

Idzie nowe

 Koleżanka w zeszłym roku zmieniła stan posiadania i miejsce zamieszkania. W związku z poluzowaniem obostrzeń wybrałam się wraz z dwiema koleżankami zobaczyć jej nowe mieszkanie. Wiadomo, z pustymi rękami nie pojechałyśmy, ja dodatkowo zrobiłam karteczkę.

Karteczka sztalugowa z drzwiami w jej ulubionych zieleniach. Nie wiem czemu ubzdurałam sobie, że ma białe drzwi wejściowe. Są brązowe. UHaKowe papiery, ten mocniejszy zielony ze świątecznej kolekcji. Ale słowa: miłość, pokój, nadzieja, szczęście pasują na taką okoliczność.

Niestety nie zdążyłam zrobić kartki do drugiej mapki w zabawie Ani i wstawiam dwie wykonane. Wiem, narażam się tym wstawieniem na "ostatnią chwilę" na straszne gromy, ale trudno, tak czasem bywa, że plany się rozmywają 🤔 
Pozdrawiam wieczorową porą 😀

czwartek, 29 kwietnia 2021

Pierwsza komunijna

Pierwsza w tym roku kartka komunijna ze znanym motywem anioła (od AuroraWings). Na szczęście komunia jest raz w życiu i motyw można wykorzystać na wielu kartkach. Oczywiście za każdym razem staram się trochę inaczej kartkę wykonać. Kremowa baza, forma z naszego wyzwania # 15. Kielich wycięty ręcznie, do tego wykrojnikowe elementy i dziurkaczowe kwiaty.

Skrzydła z perłową konturówką. 
Kolejne komunijne kartki są w planach, a dwie z nich są dla dziewczynek. Zatem anioł pewnie się pojawi.

Pozdrawiam wieczorową porą i dziękuję za komentarze pod poprzednimi postami 😀

środa, 28 kwietnia 2021

Opakowanie z opaską

 Na kartkę anielską zrobiłam opakowanie trochę inne niż zaplanowałam. Miała być koperta torebka, wyszła koperta z opaską. Środek jednak podobny jak we wcześniej robionej torebce ślubnej. Jedna kieszonka na kartkę, druga na prezent pieniężny. Środek skromnie wyklejony papierem UHK, takim pasującym  do kartki. Na opasce grafika od small wingels shop - dziękuję 😀


Pozdrawiam wieczorową porą 😀

wtorek, 27 kwietnia 2021

Na chrzciny

 Nie zdążyłam jeszcze zrobić koperty- torebki na kartkę. 

Ale kartka na chrzciny już jest gotowa, w dodatku z moim ulubionym aniołem. Wykorzystałam jeszcze UHKowy papier i stemplowane kwiaty do wyklejenia tej przestrzennej formy z wyzwania #8. W tle wycięta własnoręcznie i potuszowana chrzcielnica. Ozdobiłam ją stemplowanymi liśćmi .
           Anielskie skrzydła tym razem pomalowałam perłową konturówką. Pięknie błyszczą.

                                                           Pozdrawiam  nocną porą 😀

niedziela, 25 kwietnia 2021

czwartek, 22 kwietnia 2021

Ślubne

 Trzy kartki na jeden ślub. Tym razem każda w innej kolorystyce i z innych materiałów.

Jako pierwsza powstała kartka od rodziców. Miała być z kieszonką na prezent pieniężny oraz  kopertką a'la torebka. Zrobiłam kremową kartkę ze stemplowaną parą. Bazę wykleiłam kremowym papierem, wytłaczanym w amorki.

Zamiast kieszonki zrobiłam portfelik na pieniążki :


Zamiast koperty zrobiłam torebkę inspirowaną torebkami podpatrzonymi u Danusi. Z jednej strony jest kieszonka jak w czekoladowniku, z drugiej płaska kieszonka na kartkę.Dzięki kieszonkom nic nie wypadnie z torebki


Zamiast zapinania na magnesik zrobiłam opaskę z rączkami.


Druga kartka jest inspirowana "lajwem" który prowadziła Ania Kułaga na FB. Wtedy zrobiłam bzową ślubną kartkę z parą z masy plastycznej. To ta klik .W tej podobna kolorystyka i kompozycja.
Trzecia kartka w brązach i turkusie, z mapą w tle i tekturkową parą na rowerze. Nas żywo wygląda lepiej.


Zamawiającej osobie się spodobały, z czego się bardzo cieszę.
  Pozdrawiam wieczorową porą 😀

wtorek, 20 kwietnia 2021

Kocie pudełko

 Zgodnie z wytycznymi powstało urodzinowe pudełko. Wytyczne dotyczyły ulubionego koloru, wzoru i tematu głównego. Zatem: niebieski, paski i koty. Wykorzystałam UHKowe papiery, koty od Twistoon, grafikę od small wingels shop i zrobiłam kociego boxika.Na trzech ściankach koty:                                                   
                                                          Na środku ............................  koty :                                                            Pod wieczkiem ........... :


Mam nadzieję, że solenizantce taka ilość kotów przypadnie do gustu.

Pozdrawiam wieczorową porą 😀

niedziela, 18 kwietnia 2021

Powtórka

 Kartka na okrągłe urodziny. Tym razem wytyczne dotyczyły imienia i wieku. Przyznam, że jakoś opornie mi szło wymyślenie kartki. W końcu uznałam, że mogę powielić złotą rybkę. Bo przyjemna jest wizja spełnienia choćby tylko trzech życzeń . 

Umieściłam ją tym razem na formie z wyzwania #8 i przystroiłam kwiatkami. Ponieważ forma składa się z trzech części zróżnicowałam je papierami tworząc dwie płaszczyzny tematyczne. Pierwsza z rybką i dziwnymi bąbelkami Lavinii, druga pasiasta z kwiatkami. Rybka od Bugaboo, pomalowana tylko markerami i konturówkami.                                                        Pozdrawiam wieczorową porą 😀

Karteczkę wstawiam na wyzwanie na blogu Bugaboo:piątek, 16 kwietnia 2021

Pocztówkowa

 Drugie podejście do kwietniowej mapki Ani.


Zrobiłam prostą, pocztówkową kartkę z digi stemplem Lotv. 
Wykorzystałam taśmę papierową z dwoma różnymi wzorami, nakleiłam je na białe paski.
Efekt wody uzyskany bezbarwnym preparatem, trzmiela też nim potraktowałam.

Chciałam jeszcze podziękować Uli za kartkę świąteczną. Od 29 marca szła, szła i doszła 16 kwietnia.  To chyba rekord poczty polskiej zważywszy, że mieszkam ok. 450 km od Rzeszowa i często przesyłki są już na miejscu 2 dni od wysłania 🤔


Ula, dziękuję za pamięć 😀

Nie wstawiam kartki do żaby, bo jeszcze coś mi kołacze po głowie w związku z drugą mapką.
Może się uda zrealizować pomysł.

Pozdrawiam wieczorową porą 😀

środa, 14 kwietnia 2021

Tradycyjnie mały przerywnik

Przerywnik, ale nie wiem od czego 😆

Po lifcie kartki Uli powstała pasująca do niego zakładka dwustronna. Oczywiście ścinkowa. Pierwsza strona ze stemplami i zębatkami, druga strona skromniejsza- tylko gwiazdki.
Dzisiaj czas zmitrężyłam na zrobienie pierniczków według nowego przepisu, zatem powstała tylko zakładka dla wielbicielki róż. Wykorzystałam piękną wykrojnikową różę od Ani Iwańskiej. Druga strona jest ze stempelkami.

No nie tylko pieczenie zajęło mi czas, bo i książka wpadła mi w ręce 😆

A tak już było przed tą zimnicą co do nas wróciła 🤔


Pozdrawiam wieczorową porą 😀