sobota, 31 stycznia 2015

Pierwsze wielkanocne w tym roku ....

                 Zaczęłam już swoje wielkanocne pejzażyki . Pewnie zanudzam już nimi niektóre osoby , ale mają te kartki wzięcie i muszę je robić ;-)))
Forma namiotowa ,którą wykorzystuję ostatnio podpasowała mi bardzo . Daje wrażenie głębi. Wykorzystałam zielony papier wizytówkowy , wizytówkowy marmurek błękitny ,resztki wzorzystych papierów z Magicznej Kartki . Ten pejzażyk w głębi to zimowy stempel z Vivy potuszowany ,podmalowany akwarelami ( a kiedyś wycinałam kościółki i domki ręcznie ).Reszta trawki wycięta ręcznie , drzewko kwitnące z dziurkacza ( kwiaty to korektor i biały pearl maker  ) . Śliczna kwitnąca gałązka to mój nowy stemplowy nabytek ,dziurkaczowe kurczaczki z wycinanymi ręcznie skrzydełkami i motylki.

Wpasowała się ta kartka w wyzwanie ekspresowe na blogu Rapakivi . I choć i tak marne moje szanse to wystawiam ją w tym wyzwaniu .

Wykorzystałam ostatnią poziomą linię : rysowane linie to u mnie część zielonej ścieżki , kępy traw i kwiatów , kwiaty czyli gałązka jabłoni , litery /słowa to napis . 

Kartka ma wymiary 10,5 cm x ok 15 cm .

I tak będzie misz-maszowo pod względem postów na moim blogu w tym roku .

piątek, 30 stycznia 2015

Dla wielbiciela

              Były już ssaki, płazy to i przyszedł w końcu czas na gady .Właściwie jednego ,ale konkretnego. Na prostej kartce miał się pojawić żółw żółtolicy. Oczywiście musiałam zajrzeć w czeluście internetu , bo taki jegomość kojarzył mi się tylko jako żółw z żółtymi policzkami . A tu niespodzianka ,bo żółwik jest pięknie umaszczony w zielone i żółte paski. W dodatku jest dużo mniejszy niż ten na kartce.

Pewnie wielbiciele gatunku znajdą jakieś braki w wyglądzie żółwika , ale kartka była robiona "na już" .Wykorzystałam papiery Joy , kawałki pasteli UHK , Pana i Pani Black , papieru gniecionego niebieskiego srebrzonego. Żółwik podmalowany kredkami akwarelowymi i perlpenami.
A w środku duża kieszonka na prezent :Nie wiem czy ta wersja żółwika się spodoba małemu jubilatowi :-(  

Dziękuję za Wasze komentarze pod moim ostatnim tagiem i nie tylko pod nim  :-)))

wtorek, 27 stycznia 2015

Na pożegnanie .....

Żegnam się dzisiaj tą pracą z zabawą tagową na blogu UHK prowadzoną przez Rudlis.
Przez rok wykonywałam tagi według wytycznych Irenki. Ostatni styczniowy tag to tag karnawałowy.
Mój tag przeznaczony do oglądania przez osoby powyżej lat 18 ;-)))
Zawiera dwa kieliszki pełne szampana ( dziękuję Basiu za wzór kieliszka :-))) ) , bąbelki przy ściankach widać , czarne piórko , maskę karnawałową i koronki  srebrzone brokatem.Skoro kieliszki na tagu ,to toast wznoszę za całą ekipę tagową ,która przez rok realizowała się twórczo , dziękuję Irenie i dziewczynom z DT za wspaniałe inspiracje i życzę wszystkim by ta kreatywność trwała przez kolejne lata.

piątek, 23 stycznia 2015

Z okienkiem

Forma kartki  podobna do kartki namiotowej , trochę inaczej wkleja się zagiętą listwę u dołu. Możecie kurs na nią obejrzeć tu. Zrobiłam od razu w dwóch wersjach kolorystycznych do wyboru.
Wersja turkusowa z ptaszkiem w klatce z papierów Lemoncraft i Wielkiego błękitu GP . Klatka zawieszona na kulkowym łańcuszku od jakiejś metki .
Wersja druga to znów Panna Oliwia , tym razem w okienku motyl tekturkowy od Iluszki . Wokół okienka kwiaty gotowe i z dziurkacza .


Dziękuję za Wasze liczne odwiedziny i pozostawione komentarze . Jeden nie wiem jakim cudem udało się mi skasować mimo ,że nie kliknęłam tam gdzie nie powinnam  :-( 
Czyli złośliwość rzeczy martwych tzn komputera :-)))środa, 21 stycznia 2015

Różowa torebka ....

           Dla  małej dziewczynki różowa torebka myślę ,że jest odpowiednim prezentem kartkowym . Skromnie ozdobiona kwiatkami i koronkami . Jakoś lekko pomarańczowo wyszły na zdjęciu te kwiaty zamiast różu. Różowe cyrkonie i malutkie kwiatki. Różowiasty motyl i nawet tag z różowymi elementami.wtorek, 20 stycznia 2015

Spełnienia marzeń

Kolejna wersja złotej rybki . Tym razem rybka wycięta z metalicznego papieru i złotej , metalicznej bibuły. Ruchome oczko też się pojawiło.Roślinność i bąbelki są od Aisab. A kartka jest liftem kwiatowej kartki Marty wystawionej w Magicznej Kartce .

 To jak widać bardzo luźny lift ;-)))

Kartka Marty :

Mój lift :
Pozdrawiam nocną porą :-)))
poniedziałek, 19 stycznia 2015

Styczeń - kartka świąteczna nr 1

Zabawę w całoroczne kartkowanie świąteczne wymyśliły Irena -Rudlis z Inką . A ja chętnie pomysł ten podchwyciłam ,bo w zeszłym roku nie wyrobiłam się i nie wszystkim wysłałam kartki. Liczę ,że dzięki takiej całorocznej zabawie w tym roku mi to nie grozi.Wytyczne na styczeń  :
             - kartka ma być w innym kształcie niż koło, kwadrat czy prostokąt
             - ma zawierać śnieżynki

Na blogu Ireny znalazłam przed świętami link do strony ,na której zamieszczony był wzór na kartkę -worek  Mikołaja. Niestety nie zdążyłam jej zrobić w grudniu , ale wpasowała się ona świetnie w wytyczne styczniowe. Zatem , jest to moja wersja w dwóch odsłonach kolorystycznych . Piękna kokardka z gwiazdkami od Basi , reszta wykrojnikowych skrapków od Goji i Aluni.
Zrobiłam dwie sztuki , jak to u mnie na żywo wyglądają lepiej :-)))

To już było .....

Ale musiałam wykorzystać tych psotników ponownie ,bo moja przyjaciółka od zeszłego roku stała się kocią mamą . Kotka ,którą przygarnęła okazała się brzemienna i powiła czworo kociąt płci różnej. I tak zamiast jednego kota prawie za jednym zamachem dorobiła się pięciu. I te małe psotniki są idealnie tu uchwycone.

Papiery Wielki Błękit z GP , a piąty kot z tyłu przy życzeniach. Dziękuję za Wasze komentarze i pozdrawiam serdecznie.


niedziela, 18 stycznia 2015

Lift

Lubię lifty , bo jest to okazja legalnego skopiowania cudzego pomysłu ;-))) Oczywiście , to żart, bo nigdy nie robię idealnej kopii . Nawet nie wiem, czy bym umiała tak podrobić cudzą pracę i nie chcę tego  sprawdzać. W styczniu w PR SZOK liftujemy " smaczną" kartkę Klaudii Kszp.Nie mogłam się zdecydować na jedną wersję kolorystyczną , bo zaszalałam ostatnio 
z zakupami i nabyłam trochę nowości  papierniczych .
 Charakterystyczną cechą pięknych  kartek Klaudii jest wielowarstwowość , przestrzenność elementów i sznureczki . 

Moje wersje :

Wersja pierwsza z kolekcji Wielki Błękit GP , z niebieskim srebrzonym, gniecionym papierem , wykrojnikową serwetką , dziurkaczową falbanką z pergaminu ( ten dziurkacz to też nabytek nowy ), kwiaty z papieru czerpanego wykonałam sama. Elementem przyciągającym wzrok jest piękna grafika z ptaszkami ,którą dostałam od Aisab ( Basiu dziękuję raz jeszcze :-))) ) Są sznureczki ,perełki i niebieskie koraliki.


Wersja 2 to spotkanie z Panną Oliwią ;-)))Wykrojnikowe elementy , serwetka, pomponowa koronka , kwiatki duże wypełnione różyczkami od Wandy , reszta kwiatów to gotowce , motyl ażurowy od Mar_ki , sznurek od Doroty co ma kota :-))) Dziękuję Dziewczyny :-)))Pozdrawiam niedzielnie , ale nie leniwie, bo produkuję kolejne kartki. czwartek, 15 stycznia 2015

Pudełko z sówką

                Na pożegnanie dla ucznia od kolegów i koleżanek z klasy powstało proste pudełko z sówką i podkową. Sówka wyguglana i pomalowana kredkami akwarelowymi i flamastrami. Papiery to Wielki błękit z GP .


Tag z postanowieniem

Grudniowy tag UHK miał być inspirowany hasłem " Coś nowego" . U mnie postanowienie na ten rok  związane z hasłem " poznaj swój kraj" . Wykorzystałam fragment mapy , stempel rower został potraktowany perlpenami i czarną konturówką . Chorągiewki oznaczają miejsca już znane.
wtorek, 13 stycznia 2015

Zwierzaczkowych ciąg dalszy

Obie kartki na roczek i obie w składaczkowej wersji. Słonik odrysowany na papierze pastel UHK , różowe elementy z papieru wizytówkowego, oczka ruchome a niektóre elementy podklejone na tekturce, aby było przestrzenniej.

Ta forma schodkowa wycięta z zielonego papieru UHK , oklejona papierami : wizytówkowym i z Magicznej Kartki .
Pozdrawiam :-)))