środa, 30 czerwca 2021

Opakowanie

 Na prezent dla wnusia koleżanka zakupiła anioła i poprosiła o opakowanie na niego. Wymiary miałam podane i kolory. Wykorzystałam stempelek Mos, bo to pierwsze dziecko płci męskiej w rodzinie od dawna. Niech rządzi !W środku kieszonka na anioła:Zawaliłam terminy zabaw Ani i Uli, trudno będę jakoś nadrabiać.

Cieszą oczy na działce pierwsze lilie:


i kolejne liliowce:oraz ozdobne czosnki i niebieskie ostróżki:
          Pozdrawiam nocną porą i zapraszam jutro wieczorem na kolejne cięcie i gięcie 😀

poniedziałek, 28 czerwca 2021

Dziecięca

 Na 3 urodzinki dla wnuczki mojej koleżanki z pracy powstała kartka składak w nietypowych kolorach. Jak dla mnie to kolory mdłe i męczą mnie te kartki, takie "niedziecięce", ale co poradzić na te wytyczne.
Papiery Magicznej Kartki i papierowego Potwora w tle, stempel od Dis Digi Stamps.

Pozdrawiam wieczorową porą i dziękuję za komentarze zostawiane pod postami 😀

sobota, 26 czerwca 2021

Zakładka

 Kolejna zakładka dwustronna z resztek papieru, z pięknym digi stemplem MykaJelina. Trochę mroczna, bo w tle nocne niebo od Lotv. Niestety drukowałam resztkami tuszu i źle to nocne niebo wyszło. Ale nie wyrzucę przecież takiej kartki. Zamalowałam akwarelkami różowe paski. Na jednej stronie jest też srebrny wosk- wtarłam go w tło i w brzegi digiska.
                                          
          Stempelki inaczej przycięłam na górze. Ja lubię takie tematy, pewnie zostanie u mnie.
                                                        Pozdrawiam serdecznie  😀

piątek, 25 czerwca 2021

Kartka księga- podejście drugie

 Druga kartka w formie księgi w tym samym temacie. Koleżanka stwierdziła, że piękny, komunijny anioł może być na kolejnej  kartce. A ja za każdym razem staram się coś zmienić, dlatego kartka księga jest "na bogato". W tle perłowy papier wizytówkowy, anioł ma perłowe skrzydła a na przodzie delikatnie błyszczy kielich.

Koleżance się spodobała, to najważniejsze 😉
Chwilowo to ostatnia kartka komunijna. U nas komunia we wrześniu, zatem jeszcze nie zamykam sezonu 😉

Pozdrawiam serdecznie i udanego weekendu życzę, odpoczywajcie 😀

czwartek, 24 czerwca 2021

Męska na szybko

Zrobiona "na szybko", w dodatku prosta i lekko żartobliwa kartka urodzinowa. Dla pana określonego jako "złota rączka". Wprawdzie solenizant już na emeryturze, ale takie umiejętności z pewnością nadal wykorzystuje. Kartka ze stempelkiem Twistoon oraz woskowanymi tekturkowymi zębatkami. Są też zegarowe grafiki od Janet i metalowa zawieszka.

Pozdrawiam wieczorową porą 😀

wtorek, 22 czerwca 2021

Księżycowa para

 Na ślub córki mojej kuzynki powstała kartka z księżycową parą. Kartka ma formę Z-fold, kolorystyka tym razem odmienna: szarości z różem od UHK.

Kolejna kartka z tą parą i kolejna w tej formie, zatem musiała zaowocować lekkimi zmianami. Te zmiany zainspirowane zostały "lajwem" Ewy Hubki, która na FB na grupie Świrów Rękodzieła pokazała jak zrobić zakładkę z wytłaczanego papieru i wosku. Zaintrygowały mnie te nowe materiały, postanowiłam je wypróbować. Księżyc nakleiłam na wytłaczany papier z motywem serc od ITD Collection. A owe serduszka potraktowałam srebrnym woskiem od Pentart ( pachnie pomarańczami). Nadał im lekko perłowy odcień, na szczęście, bo księżyc pudrowany na gorąco srebrem. Teraz delikatnie współgrają te perłowe srebrzystości. Odrobina różowego tiulu i stemplowane kwiaty dopełniły kompozycję. Musicie uwierzyć na słowo, że wszystko pięknie i delikatnie błyszczy, zdjęcia moje tego nie oddają.
Woskami jestem zachwycona, papierem wytłaczanym też. Kolejne próby będą 😀

          Kartkę zgłaszam na wyzwanie # 118 alldressedupchallenges.blogspot.com
           
U nas ciągle sucho, dobrze, że słońca nie ma i da się odpocząć od upałów, ale rośliny ledwo dyszą 😯
                                    
                                                              Pozdrawiam wieczorową porą 😀

niedziela, 20 czerwca 2021

Przyszło lato

 Nagle i niespodziewanie zrobiło się bardzo upalnie. Mnie upały męczą, z wiekiem coraz bardziej. Postanowiłam się ochłodzić jakąś zimową kartką, ale czas przypilił do zrobienia kartki urodzinowej dla pani. Kartka ma być wysłana, toteż trzeba ją zrobić na dany termin. Zimowa odpadła, ale pomysł schłodzenia się zaowocował letnim, nadmorskim pejzażem.

Forma kartki z naszego wyzwania #3, ta z boczną harmonijką, u mnie z obu stron. Do tego zrobiłam akwarelkowe tło, jedno w różnych odcieniach niebieskiego, drugie imitujące piasek. Przypomniałam sobie o zakupionym zestawie akwarelek Winsor&Newton. Wykorzystałam darmową grafikę stąd klik  / dziękuję 😀/, digi stempel HettyClare . Dodałam odrobinę gazy i złotego wosku.
Do grafiki domalowałam markerami pasek wody i wydmy. Mam nadzieję, że nie różnią się bardzo kolorystycznie. Zbytnio się nie schłodziłam, liczę na jutrzejsze burze.

Pozdrawiam serdecznie 😀

piątek, 18 czerwca 2021

Musiałam ...

 Wczoraj przyszły dwie paczuszki z zamówionymi produktami, którymi się zachwyciłam oglądając "lajwa" Ewy Hubki na FB. Ewcia pokazywała jak zrobić zakładki z wykorzystaniem papieru tłoczonego ITD Collection i wosków metalicznych. Jak już zamawiałam te produkty, to jeszcze przypomniałam sobie o folii do złoceń, którą pokazywała Ulcia ( chyba rok temu ) na swoim lajwie. A to też miałam wypróbować, tylko zakup się mocno odwlekł 🤔 Dzisiaj, chwyciłam zakupione przydasie i ruszyłam z kopyta do pierwszej próby. W celu zapoznania się z tymi produktami zaczęłam od drobiazgu czyli zakładki. Moja prościutka, dwustronna ze stemplami Petitkowymi.
Trochę to złoto mało pasuje do tych zwierzaczków, ale chwyciłam co miałam podrukowane  i pod ręką. Kolejne próby mam nadzieję, że wypadną lepiej. Jestem zachwycona obłędnie pachnącymi woskami i tłoczonymi papierami 😀

Jeszcze kilka ogrodniczych aktualności, bo przy tej suszy nie wiem jak dalej będzie to wszystko kwitło?

Wysiany z nasion łubin pięknie kontrastuje z pierwszymi kwitnącymi liliowcami, w tle biała weigela:


Pierwsze kwitnienie trytomy, wysiałam kupione nasionka i wyszły mi 3 sztuki, ale tylko jedna zakwitła:


Po białym zakwitł różowy klematis:


Piwonie


A czosnki olbrzymie wcale nie są takie wielkie:


Bordowa weigela też już kwitnie:


Pozdrawiam, udanego weekendu życzę 😀

czwartek, 17 czerwca 2021

Na święcenia

 Według wytycznych zrobiłam dwie, skromne kartki na zbliżające się święcenia kapłańskie młodego księdza.

Obie w formie jakby tryptyków, bo składają się z 3 części. Na obu stuła z wizerunkiem założyciela zgromadzenia ks. Jana Bosko.
Druga kartka w podobnej kolorystyce.Pozdrawiam wieczorową porą 😀

wtorek, 15 czerwca 2021

Zakładka

 Musiała powstać kolejna zakładka, bo same poważne rzeczy ostatnio tworzę😉

Dwustronna zakładka z Petitkowymi elegancikami. Napisy UHK, resztki różnych papierów i odrobina błyszczącego preparatu 😀                                                  Pozdrawiam wieczorową porą 😀

niedziela, 13 czerwca 2021

Słoneczniki

 Kolejna kartka imieninowa z kwiatami od Lotv. Tym razem padło na słoneczniki, chociaż jeszcze nie kwitną w ogrodach. Na łąkach królują maki a w ogrodach piwonie i irysy. Przynajmniej u mnie.

Forma z naszego ostatniego wyzwania, polubiłam ją. Niestety efektu wody nie udało się uchwycić. prezent wycięty z arkusza świątecznego UHK.

Ale jest trzmiel i kartkę zgłaszam na zabawę Izy:


Pozdrawiam nocną porą 😀