środa, 26 lutego 2014

Pudełko z różami

Próba zamiany tulipanów na róże wypadła tak :Papiery z Galerii ,serca tekturkowe z Wycinanki, stempel od Jolagg ,róże stemplowe ,
para z Dea-art.

wtorek, 25 lutego 2014

Różowa wymianka

Zapisałam się na zabawę wymiankową organizowaną na blogu CollageCaffe :Moją parą wymiankową została Aka  . Ponieważ nie mam maszynki wykrojnikowej do koperty włożyłam :
3 różowe bazy kartek przestrzennych, papiery różowe różnych firm i odcieni, tekturki potuszowane na różowo, różowe odbitki różnych stempli , bordery i kartki zrobione dziurkaczami :

wykonany osobiście tag  z flamingiem  z akcji tagowej zorganizowanej przez Rudlis w 2013 r .


oraz pejzażykową kartkę świąteczną do wykorzystania ,już nie w różowym kolorze.

Od Ani otrzymałam przepiękną kartkę z sukienką :


różowe scrapki wykrojnikowe, kwiatki ,tekturki ,odbitki oraz inne drobiazgi 


Jeszcze raz bardzo dziękuję za różowe cudności Aniu :-)))Z fiołkami

Kartka z fiołkami  na okrągłej wykrojnikowej białej bazie. Fiołki wycięte z fioletowej bibułki, listki z papieru czerpanego. Kartka wykonana według starej mapki  zamieszczonej poniżej .Trochę ciemno wyszły te fiołki na zdjęciu.
poniedziałek, 24 lutego 2014

Pudełka z tulipanami

Podpatrzona na blogu Małgosi pudełkowa kartka spodobała się nie tylko mi. Forma łatwa do zrobienia i bardzo efektowna . W moim wykonaniu z tulipanami :-)))
niedziela, 23 lutego 2014

Piekielny lift

Kolejna kartka wybrana przez Lindę to piękna kartka Olgi czyli Piekielnej Owcy:


I był to piekielnie trudny lift dla mnie.Zazwyczaj wybieram główne elementy , dobieram sobie kolory i jakoś idzie ta praca. Przy tym lifcie tak prosto nie było. Motyle pasujące do liftu tylko w kolorze fioletowym, brak czarnego tuszu (odbiłam kwiaty z pomocą flamastrów zwykłych ),żaden gotowy kwiatek nie pasował do koncepcji i tak po wielu mękach powstała taka kartka ,bez odrobiny zieleni :


Postanowiłam dodać odrobinę zieleni i białego perłowego wykończenia cegiełkom z papieru i kwiatom dla ożywienia kompozycji .Informuję przy okazji, że mucha się odnalazła :-))) Miały w jej zniknięciu udział siły nieczyste,bo miejsce  gdzie leżała sprawdziłam w pierwszej kolejności :
Dziękuję za przemiłe komentarze pod poprzednimi postami i życzę wspaniałej,twórczej niedzieli .
czwartek, 20 lutego 2014

Kurs na kartkę przestrzenną nr 4

Obiecany kurs na kartkę przestrzenną  prezentowaną w poście poniżej . Kartka o wymiarach po złożeniu 16 cm x 15 cm ( prawie ). Kartka troszkę bardziej pracochłonna niż wzór nr 3.


Proponuję rozrysować sobie wzór na kartce ksero. Od krótszego brzegu kartki A4 odmierzamy 16 cm i odcinamy wąski pasek papieru.
Od dołu kartki odmierzamy 2 cm zostawiając po obu stronach marginesy  też na 2 cm , rysujemy linię zagięcia to ta przerywana zielona linia


Od przerywanej linii odmierzamy w górę 14,9 cm po obu stronach kartki, rysujemy ciągłą linię ( to ta czerwona ),następnie  rysujemy krótkie przerywane linie.( te te zielone przerywane )Od pierwszej przerywanej linii odmierzamy w górę kolejne 2 cm i rysujemy przerywaną linię Od tej drugiej przerywanej linii odmierzamy w górę 3 cm zostawiając marginesy po obu stronach  po 3,5 cm. Przedłużamy również linie pionowe ( te czerwone ) tak aby były długości 15 cm.
Rysujemy linie pionowe od tych nowych marginesów po obu stronach ( te czerwone)
 i łączymy linie pionowe ze sobą.Od trzeciej od dołu linii przerywanej odmierzamy w górę 3 cm i rysujemy kolejną linię przerywaną .Od tej ostatniej linii przerywanej odmierzamy w górę 10 cm i rysujemy ostatnią linię przerywaną .


Rozciąć wzdłuż linie czerwone .


Odpowiednim narzędziem przejechać po liniach przerywanych ,aby przygotować je do zagięcia.


Zagiąć linie na zewnątrz Z i wewnątrz W, aby uzyskać pożądany kształt :


Uffff , dobrnęłam do końca . Myślę,że jeśli moje objaśnienia nie do końca będą zrozumiałe to na zdjęciach wszystko dokładnie widać. Wiem,że te rysunki są na bakier z rysunkiem technicznym ,ale zawsze byłam z rys.technicznego kiepska :-(((


Życzę udanej zabawy z cięciem i gięciem papieru :-)))


środa, 19 lutego 2014

Kurs na kartkę przestrzenną nr 3

To nie jest ten wzór, o który prosiła Karola. Ale na nim opracowałam kolejne składania, dlatego postanowiłam go pokazać najpierw. Jest on odwrotnością składania , które występuje w tej kartce, a kurs na nią znajduje się na blogu Kasi :Proponuję rozrysować sobie wzór najpierw na kartce papieru ksero . Odmierzyć sobie 15 cm z krótszej strony  kartki i odciąć zbędny wąski pasek :

Od dołu kartki odmierzyć 3 cm i wyrysować linię przerywaną  z marginesem po obu stronach na 3 cm. Poniżej zaznaczona na zielono.Od dołu kartki  tam gdzie marginesy w górę na wysokość 14 cm wyrysować  po obu stronach linie przerywane 


Od  pierwszej z dołu linii przerywanej  wyrysować kolejną w odległości 3 cm od poprzedniej. 
Od dołu kartki odmierzamy 17 cm w górę i rysujemy kolejną linię przerywaną .


Od dołu kartki odmierzamy  28 cm i odcinamy zbędny pasek. Można było to zrobić na samym początku.Rozcinamy nożykiem do papieru czerwone linie.Zaginamy odpowiednim narzędziem zielone przerywane linie , tam gdzie Z to linie zewnętrzne ,tam gdzie W wewnętrzne .
Po zagięciu linii otrzymujemy taki składaczek :


Który możemy ozdobić w dowolny sposób .


Jutro kolejny kursik i podmienię niektóre zdjęcia, bo fatalnej jakości :-)))