czwartek, 30 czerwca 2016

Czerwcowe wyzwania

Coraz gorzej ze mną . Myślałam ,że już ogarnęłam wszystkie swoje zadania i będę miała więcej czasu na kartki wyzwaniowe a tu nic z tego :-((( Nie dosyć ,ze w ostatnim dniu to jeszcze łączę wyzwania ,bo z pewnością w najbliższym czasie nie będę mogła nic świątecznego zrobić .
Przyznaję bez bicia poszłam na łatwiznę ,wszystkie kartki proste ,zwykłe ,jakoś się zrehabilituję przy następnym wyzwaniu ;-)))

U Ani  w czerwcu wytyczne były takie :


kartka na Boże Narodzenie z nowym ,ostatnio zakupionym stemplem . Ostrokrzew z boku jako drobne przystrojenie . Metalowe gwiazdki dają możliwość wykorzystania kartki w zabawie u Inki ,gdzie metalowy element  był główną  wytyczną  :Motylek a właściwie motylki pojawiły się na kartce urodzinowej w ilości 2 sztuk . Kartka miała zawierać warzywa ,wykorzystałam kolorowankę z warzywno-owocowym rogiem obfitości :Drugi motylek w środku :


Do wyboru koszyczek wielkanocny lub sowa :


A sowy wylądowały u mnie na zakładkach a nie kartkach w związku z tym do wyzwania się nie kwalifikują :


Kolaż :


Dziękuję za Wasze komentarze ,z góry przepraszam ,że w tym miesiącu nie obejrzę Waszych prac wyzwaniowych i nie zostawię komentarza . Zrobię to przy wstawianiu lipcowego wyzwaniowego posta :-)))

wtorek, 28 czerwca 2016

Angielska kartka

Kartka na pożegnanie pani anglistki jest zarazem podziękowaniem od grona pedagogicznego za wspólny rok pracy .
Kolejny składak tym razem z koniczynką i życzeniem szczęścia . Trochę dziwna kolorystyka mi wyszła ,bo znalazłam zapomniane papiery i naklejki w tematyce angielskiej ,wygrane kiedyś w candy  Forma składaka wraz z kursem  znajduje się na blogu Ewy .
Pozdrawiam serdecznie :-)))

niedziela, 26 czerwca 2016

Na chrzciny

Prosta kartka na chrzest dziewczynki z wykorzystaniem pięknych tekturek z Wycinanki .


Papiery z Magicznej Kartki i UHK -owe pastele .Stała kompozycja kwiatowa z papierowych gotowych kwiatków ,dziurkaczowych i róż na tiulu .
Kartka robiona początkowo według mapki ,ale koncepcja się "posypała" w trakcie realizacji ;-)
Pozdrawiam serdecznie ,dziękuję za każde pozostawione słowo :-)))


czwartek, 23 czerwca 2016

Składak ze Spuchlinką

         W ramach nagrody za udział w candy Maguda podesłała nam ( uczestniczkom ) maila
z kolejną uroczą Spuchlinką ( dziękuję bardzo :-)))  ). Tym razem młoda dama niesie wielki tort i idealnie pasuje na kartki urodzinowe lub imieninowe.
Moja Spuchlinka trochę się naczekała ,ale w końcu nadszedł jej czas.

Kartka złożona , wykorzystałam grafikę Janet ,którą otrzymałam od Basi Aisab ( dziękuję :-)))  ) ,kwiaty tym razem ręcznie wycięłam z foamiranu ,potuszowałam i pomalowałam akwarelkowymi kredkami. Gałązka z ptaszkiem od Doroty co ma kota ( dziękuję :-))) )
Róż ( nadal się mnie mocno trzyma  ;-)  )przełamałam zielenią i odrobiną czerni .


Po rozłożeniu widać kolejne plany Torcik troszkę ozdobiłam kółkami z dziurkacza ( wisienki ) oraz konturówką

Mam nadzieję ,że się spodoba jubilatce :-)))

wtorek, 21 czerwca 2016

Spuchlinka z sówką

Kartka gratulacyjna z okazji zdania matury . Kiedy koleżanka poprosiła mnie o wykonanie takiej kartki ,wspólnie debatowałyśmy co na niej umieścić .Dla siostry tej dziewczyny kilka lat temu robiłam kartkę z sówką i ten sam motyw wybrałyśmy na obecną okazję .
     Ale w trakcie robienia kartki koncepcja się zmieniła , pomyślałam ,że dla tej romantycznej z usposobienia dziewczyny ,może być kartka ze Spuchlinką od Magudy . Sówka też jest , w końcu to symbol mądrości .
Ta została sklejona przez Basię -Aisab ( dziękuję :-)))  ) ,dokleiłam jej ruchome oczka .
Spuchlinka pomalowana kredkami akwarelowymi i przyklejona na tekturce ,kwiatki 
i motylki dziurkaczowe,listki wykrojnikowe  .

Dziękuję za komentarze pod poprzednimi postami :-)))


niedziela, 19 czerwca 2016

Paryski szyk

Jakoś  błądzę ostatnio w okolicach brzoskwini ,różu ,fuksji i fioletów ;-) Ale tak bywa ,gdy tylko kobiece kartki mam do zrobienia.
       Tym razem kartka imieninowa ,dla młodej kobiety ,o której zainteresowaniach nic mi nie wiadomo. Takie kartki ciężko jest mi robić , ale skoro obiecałam to słowa musiałam dotrzymać .

Powstała prosta kartka z wykorzystaniem ścinków papierowych UHK ,GP i Studio Light .
Motyw paryski to darmowa grafika od Pameli . Tekturkowa modna dama z I-kropki , listki i różyczka z papieru GP oraz kwiaty z foamiranu . Z tym tworzywem jeszcze się nie polubiłam .
Ponoć da się go wycinać dziurkaczami ,ale moje chyba już są zbyt tępe ,by go dobrze ciąć .

Jak widać na zdjęciu z boku ,dół kartki wycięty w ząbki ;-)Oprócz tych już znanych połączeń brązu z turkusem czy niebieskim ,wydaje się mi ,że brąz z fioletem  też świetnie wygląda :-))) Kartka wpasowała się w wyzwania :

Zatem ją zgłaszam :-)))

piątek, 17 czerwca 2016

Na parapetówkę

Poproszono mnie o wykonanie dwóch kartek na parapetówki . Jedna kartka dla właścicieli nowego mieszkania , druga dla właścicieli nowego domu .
Chociaż miały iść w różne ręce postanowiłam wykonać obie kartki w różnych formach .

Pierwsza - forma pudełkowa powstała dla właścicieli nowego mieszkania . Ptaszki ,budka odrysowana od wykrojnikowego wzoru i wycięta nożyczkami ( gotowce  od Basi-Aisab , dziękuję :-))) ) Zielone gałązki od Doroty co ma kota ( dziękuję za ostatnią dostawę ;-)))  )Zdjęcia robione nocą ,co mocno odbiło się na ich jakości ;-)

Kartka - domek dla właścicieli nowego domu . Papier z murkiem  lekko potuszowany ,tekturkowe okienko z wycinanki , zieleninka ponownie od Doroty co ma kota , malwa przy płocie,kluczyk  oraz piesek od Basi-Aisab.
Kartka ma formę namiotową , ogródek przyklejony do paska .Składa się całość na płasko .

Na żywo zdecydowanie wyglądają lepiej ;-)))


Gdyby jeszcze ktoś chciał wspomóc licytację ,informacja  poniżej w chińskim poście :-)
Dziękuję :-)))

wtorek, 14 czerwca 2016

Chińska kartka i .... zapytanie

Kartka dla studentki sinologii w ramach podziękowania za prelekcję  o krajach Dalekiego Wschodu .
Zamówiona przez panie nauczycielki kartka miała mieć większą formę ,chiński cytat
i wizerunek szkoły w tle  oraz elementy związane z Chinami według mego uznania ;-)
Wykorzystałam internet do wyszukania nie tylko stosownych obrazków ale i symboliki kolorów .Najważniejszy dla Chińczyków kolor to czerwony ,stąd czerwona baza i czerwone elementy .
Mnie Chiny kojarzą się z murem ,smokiem , specyficzną  kuchnią ,fryzurami ,mądrością , cierpliwością i pracowitością mieszkańców  .

                    W tle wydrukowane zdjęcie szkoły pomalowane kredkami akwarelowymi
( zasuszyłam resztki kolorowych tonerów w drukarce ,działa tylko czarny :-(   )  , symbol równowagi ,chiński smok ,uczony i dzieci też wydrukowane i pomalowane kredkami
i konturówkami .

Z drugiej strony miejsce na podziękowanie .

A teraz zapytanie : Czy pomożecie ?

W szkole w mojej miejscowości ,w sobotę po zakończeniu roku szkolnego ma się odbyć festyn, z którego pieniądze przeznaczone będą na rehabilitację chorej dziewczynki . Jeśli ,ktoś chciałby przekazać jakieś swoje prace na licytację i wspomóc ten cel to chętnie udostępnię adres szkoły . Wiem ,że często bierzecie udział w takich akcjach ,jeśli chcecie wziąć udział i w tej ,to piszcie do mnie na maila  ewinka2@gmail.com

niedziela, 12 czerwca 2016

Urodzinowa

Forma ,którą kilka razy zrobiłam w pionie równie dobrze prezentuje się w poziomie . Nadal kwiaty dziurkaczowo-tiulowe ,słodka grafika od Janet ( z zapasów od Basi -Aisab ,dziękuję bardzo :-)))  ) ,ażurkowa ramka zakupiona u Goji , listki od Doroty od kota - dziękuję :-)))
Dziękuję za komentarze pod poprzednimi postami i pozdrawiam wieczorową porą :-)))