środa, 31 stycznia 2024

Zabawa u Uli- styczeń

 Postanowiłam w miarę możliwości w tym roku bawić się z Ulą. Nie wiem czy wszystkie kartki będę robić świąteczne, bo nie ma żadnych ograniczeń co do tematów. Styczniowe są świąteczne. W dodatku robione na ostatnią chwilę ponieważ dzisiaj u nas siedem godzin nie było prądu. 

Pamiętam  z dzieciństwa takie awarie i odrabianie lekcji przy świeczkach. Wzrok już niestety nie taki jak kiedyś i nie miałam zamiaru robić kartek przy świeczkach. W dodatku w mieszkaniu zimno, bo piec bez prądu się nie załączy. Zatem ciepły kocyk i światło świec sprzyjało relaksowi. A kiedy już wszystko zadziałało, to rzuciłam się do robienia dwóch prostych karteczek z grafiką.

U Uli  w styczniu mapka:

Moja interpretacja :


Bez flesza:Pozdrawiam serdecznie :)

niedziela, 28 stycznia 2024

Fantasy

 Kolejne zakładki, tym razem w klimacie fantasy. Pierwsza ze smoczą grafiką podmalowaną złotą konturówką. 


Druga z  digi stemplami od M'os


i kolejna z grafiką i złotym embossingiem w tle:


Pozdrawiam serdecznie :)

piątek, 26 stycznia 2024

Filcowy dziadek- próba druga

 Jeszcze skusiłam się na uszycie dziadka według innego wzoru. Efekt średni, taki krzywulec mi wyszedł. W dodatku złoty sznureczek nie chciał współpracować i frędzle na pagonach są różnej wielkości. I czarne wąsy trochę się zlewają z pagonami. Ogólnie mogło być lepiej.                              Tu oba dziadki obok siebie, ten nowy ciut większy, ale chudszy.


Ponieważ oba powędrować miały do miłośniczki dziadków, to w ramach rekompensaty uszyłam jeszcze jedną zawieszkę. Z tą nie miałam żadnych problemów.
Te filcaki też dołączam do zabawy Splocika :


Pozdrawiam serdecznie :)

czwartek, 25 stycznia 2024

Filcowe dziadki- pierwsza próba

 Już dwa lata temu planowałam uszyć z filcu dziadka do orzechów. Filc został zakupiony, ale czasu brakło.  Pod koniec grudnia, dokładnie 30 grudnia 2023 postanowiłam uszyć planowaną zawieszkę. Wybrałam sobie wzór z digi stempla VeraLane. Musiałam przemyśleć jak zrobić tył zawieszki. Wykroiłam od razu części do dwóch zawieszek, filcaki miały być szyte na dwa sposoby.

 Kupiłam kiedyś piękną złotą plecioną tasiemkę i liczyłam, że jedna zawieszka będzie z tą tasiemką. Niestety, tak skutecznie ją schowałam, że się nie odnalazła. Pierwsza zawieszka z dobranymi do filcu kolorami mulin:


Drugą zawieszkę postanowiłam wykonać czarną muliną. Chociaż wyraźniej widać krzywe ściegi, to jednak bardziej podoba się mi ta wersja:


I obie zawieszki razem:


Różnią się jeszcze kilkoma detalami: pagony, klamra paska, ćwiek i pasek na czapce.
Może jak dojdę do setki filcaków, to ściegi będą równiejsze.

Która wersja się Wam bardziej podoba?

Postanowiłam dołączyć do zabawy u Splocika i liczę, że zmotywuje mnie to do systematycznego szycia filcaków.


Pozdrawiam serdecznie :)

środa, 24 stycznia 2024

Dziadkowe zakładki

 Dwie dwustronne zakładki z kocimi dziadkami / grafika zakupiona na Etsy / .  Różnią się kolorem bazy i drobnymi elementami.

W tle złoty embossing, stempel mój ulubiony.Dzisiaj od rana piękne słońce świeci i człowiek od razu ma więcej energii ;)

                                                         Pozdrawiam serdecznie :)

wtorek, 23 stycznia 2024

Ważna chwila

 Kartka na 18 urodziny. Znany anioł, znany cytat i forma też znana, z naszego wyzwania #13. W tle digi papier z motywem bzu od I love digi. Nie wiem jak Wy, ale ja już jestem zmęczona tą zimą ;) Najbardziej męczą mnie te szarobure dni. Słońca jest zdecydowanie za mało, a jak zaświeci, to na krótko.


Pozdrawiam serdecznie :)

sobota, 20 stycznia 2024

Na chrzciny

 Skromna karteczka na chrzciny w formie Z-fold, ze stemplem od M'os. W tle papier wizytówkowy ze srebrnymi listkami.

    Początkowo przybrana była tylko białymi kwiatkami, potem dodałam kawałeczek gazy i listki. Przy takiej ograniczonej kolorystyce i tak kartka wygląda delikatnie. A koleżanka, która o nią poprosiła jest fanką prostoty i z kolorów to tylko biel, ecru i kremowy na takie uroczystości wybiera.
Jak to u mnie, na żywo wygląda lepiej ;)

Pozdrawiam serdecznie :)

piątek, 19 stycznia 2024

Pocztówkowa

 Z digi stemplem karteczka w małym formacie, taka, żeby skrobnąć kilka słów ;) Dmuchawce podmalowane perłową konturówką.Pozdrawiam serdecznie :)

wtorek, 16 stycznia 2024

Zakładkowy tercet

 Wszędzie wysypują się mi resztki papierów i czas trochę z nimi powalczyć. Zrobiłam kolejne zakładki.  Tercet oznacza wykorzystanie tego samego motywu na wszystkich zakładkach. Motylowe wróżki od FabiArt na makowym tle.Na tej szybko domalowałam kwiatek i niższą makówkę, bo za dużo pustego miejsca było. Mogłam odbić jakiś napis, ale nie wpadło mi to do głowy :(


Pozdrawiam i pędzę kleić kartkę na 18 urodziny :)


sobota, 13 stycznia 2024

Zakładki

 Takie różne w klimatach zakładki powstały pod koniec zeszłego roku. Z resztek papierowych oraz stempli.A tegoroczne zdecydowanie w wiosennym i letnim klimacie:

Pozdrawiam serdecznie :)

czwartek, 11 stycznia 2024

Kobieca

 Kartka dla miłośniczki podróży, słodkich wypieków i owoców. Wykorzystałam grafiki od Janet i I love digi, stempel od Ching-Chou Kuik. Kartka oczywiście ma formę przestrzenną, najlepiej widać to na środkowym zdjęciu. To taki prosty składaczek z listwą 2,5 cm na środku i poprzeczną listwą przyklejoną troszkę powyżej dołu kartki.                                                          Pozdrawiam serdecznie  :)

środa, 10 stycznia 2024

Kartka noworoczna

 Pierwszy raz musiałam zrobić kartkę z okazji wejścia w kolejny rok. Do tej pory zazwyczaj takie życzenia dopisywane były na świątecznych kartkach. A tu znajomy zażyczył sobie kartkę w takiej tematyce do wysłania poza granice naszego państwa ;)
                                                                   Pozdrawiam serdecznie :)

niedziela, 7 stycznia 2024

Urodzinowa

 Po kilku kartkach w klimacie sportowym na kolejne urodziny Marysi powstałą kartka przestrzenna z digi stemplem od Twistoon. Marysia ma kotka, więc takie nawiązanie pasuje. Za rok będą 18 urodziny, to kartka będzie poważniejsza :-)

Pozdrawiam serdecznie :)