środa, 7 lipca 2021

Kocia zakładka

 Do kompletu, do kartki dla Dominiki powstała skromna kocia zakładka z jej ulubioną obecnie bohaterką. Kolorystyka podobna, wykorzystałam resztki papieru, którym okleiłam bazę.


Niech babcia czyta wnusi bajeczki i korzysta z zakładki.

Chciałam jeszcze pokazać jak zakwitła moja mała szczepka storczyka. Ma 3 małe listki i 2 pąki. Jeden się rozwinął i okazało się, że jest wielkości kwiatów mamusi.


Tu widać wyraźnie. Na dole szczepka, wyżej mamusia.


A tu porównanie z drugą szczepką, większą, która ani myśli kwitnąć 😉


I na koniec coś, co przytrafiło się mi pierwszy raz a storczyki mam od około 20 lat. Rzadko pojawiają się szczepki, a w tym roku na moim najstarszym storczyku pojawiła się szczepka i dwa kwiatki po obu stronach. Czyli pierwsze kwitnienie chyba 😆Ktoś miał taki przypadek? Mam nadzieję, że korzenie szczepka wypuści. To będzie moja druga szczepka z tej rośliny. Pierwsza, to ta niekwitnąca ze zdjęcia wyżej.

Pozdrawiam nocną porą 😀


12 komentarzy:

 1. Alez masz rękę do storczyków Ewo! Podziwiam bo ja wszystkie marnuje a nieustannie obdarza mnie nimi mama wiec ostatnio jak tylko przekwitna oddaje je z powrotem rodzicielce zeby u niej kwitły i cieszyły oczy:) cudne sa te Twoje!!!

  A zakładka wiadomo ze urocza i ze Dominika bedzie zadowolona :):):)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ewa zakładka super, w sam raz do dziecięcej książeczki. A storczyki mają się u Ciebie dobrze bo szczepki to rzadki przepadek, też mam te kwiaty chyba od 20 lat a zdarzyła mi się szczepka tylko raz.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Słodka kotka, super zakładka Ewuniu.:) Piękne storczyki, ja nie mam żadnego, ale lubię podziwiać u innych. Pozdrawiam milutko.

  OdpowiedzUsuń
 4. Cudna zakładka, cudny komplecik.
  Piękne storczyki Ewa. Bardzo je lubię i mam ich ogrom - chyba 17 sztuk. Rok temu na jednym pojawił się listeczek - szczepka, ale cały czas jest malusi. Czekam aż będzie można go posadzić:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ewuniu słodka zakładka! i piękne masz storczyki:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Piękne te Twoje storczyki, zwłaszcza to maleństwo. U siebie jakoś ich nie mam, ale kwitnące mógłbym oglądać bez przerwy. Pozdrawiam! ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Prześliczna! Storczyki zachwycają :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ewciu, cudne masz te storczyki. A zakładka pięknie pasuje do kartki.

  OdpowiedzUsuń
 9. Powstał fajny komplecik z Ulubioną bohaterką. Storczyków obecnie nie posiadam. Ale Twoje podziwiam, świetnie sobie z nimi radzisz. Kiedyś miałam te piękne kwiaty, ale szczepki nigdy się nie doczekałam. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 10. Słodka zakładka :) Śliczne storczyki!

  OdpowiedzUsuń
 11. Ewuniu zakładka śliczna a storczyki oj pięknie Ci kwitną. Szczepki to wogóle rzadkość-ja miałam parę lat temu ok 15 storczyków w tym 3 pędowe, jak kwitły to okna w połowie mi zasłaniały. Niestety jakieś zazdrosne oczy mi uroczyły i dochować się już nie mogę a jak kiedyś wynajmowałam domek i przenosiliśmy się do bloku to mąż naliczył że mam 47 doniczek przeróżnych kwiatów. Pełne ściany były w kwietnikach plus parapety ale też zawistna koleżanka mi uroczyła i czerwone wstążki nawet nie pomogły. Swoją drogą nigdy w to nie wierzyłam-jednak coś w tym jest. Buziaki:-)

  OdpowiedzUsuń
 12. Fajna zakładka. Sama bym taką używała, lubię koty :)
  Storczyki śliczne:) Ja mam tylko 2.Jeden ma duże różowe kwiaty, drugi drobne żółtawe nakrapiane.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz