czwartek, 6 maja 2021

Kolejna z aniołem

 Takich kartek z aniołem komunijnym powstanie z pewnością jeszcze kilka.                             Chwilowo w planach dwie i jedna dla chłopca.

Oczywiście wykorzystałam naszą formę z ostatniego wyzwania, zrobiłam tylko lewą stronę.          Kartka w bieli, ze stałymi elementami. W powstałą wnękę wkleiłam lilie, widać je tylko jak się spojrzy na kartkę z boku. Duży kielich wycięty ze złotego papieru, zabrakło mi skrapkowych hostii.  Właściwie to zostały mi dwie niebieskie, ale mimo białego embossingu ten niebieski daje lekki prześwit. Zastąpiłam skrapka wyciętym półkolem, niestety nie jest tak efektowne jak skrapek.                        Od poprzedniej różni się tylko detalami i lewą stroną formy.

Pozdrawiam wieczorową porą 😀

poniedziałek, 3 maja 2021

Z grafiką

 Kolejna kartka komunijna jest dla chłopca. Wykorzystałam darmową grafikę od small wingels shop -dziękuję. Forma najprostszego składaczka, wykrojnikowe elementy i elegancki papier w tle od UHK.Pozdrawiam serdecznie 😀

sobota, 1 maja 2021

Tniemy i gniemy # 23

 Na kolejne 2 miesiące naszej zabawy wybrałam łatwą formę dającą wiele możliwości zaginania.

Przypominam, że najlepiej ją sobie rozrysować na kartce papieru ksero.

Do dzieła!

1. Z papieru wycinamy prostokąt o wymiarach 16 cm x 24 cm. Pierwszy wymiar oznacza wysokość kartki. Prostokąt dzielimy na 3 równe odcinki po 8 cm.


2. Pierwsza  część od lewej jest czysta. Drugą i trzecią część dzielimy na pół i odmierzamy od góry i dołu po 3 cm. Punkty łączymy ze sobą według schematu. Czerwone linie oznaczają miejsce rozcięcia, niebieskie zagięcie kartki do góry, zielone zagięcie do środka. Zauważcie, że linie zielone biegną tylko do czerwonych linii oznaczających rozcięcie i na krótkich odcinkach  nad liniami czerwonymi.


3. Zaginamy kartkę:
Widok z góry:


Lewa strona  czyli tył kartki:


A jak potniemy sobie panel środkowy na kilka części to wyjdą takie małe szufladki:Niestety nie zrobiłam jeszcze kartki w takiej formie. 

Jak sobie przesuniemy te boki wystającego elementu, to będzie on węższy.

Myślę, że coś wykombinujecie. Ja postaram się załączyć jutro moją komunijną kartkę w tej formie oraz banerek.

Załączam komunijną kartkę. Zrobiłam też zdjęcia wyklejonej bazy:

banerek do wyzwania :


Kartki nie zrobiłam, ale losowanie przydasiowego drobiazgu przezornie zaraz na początku przed rozrysowaniem formy się odbyło. Padło na Małgosię, adres mam, proszę tylko o cierpliwość. Pod koniec tygodnia lub na początku następnego postaram się dotrzeć na pocztę .


                                                            Pozdrawiam nocną porą 😀

                                                                 NASZE  PRACE :
                                          
                                                                   Rozpoczynam kolejkę 😉
                                                      Ewa piątek, 30 kwietnia 2021

Idzie nowe

 Koleżanka w zeszłym roku zmieniła stan posiadania i miejsce zamieszkania. W związku z poluzowaniem obostrzeń wybrałam się wraz z dwiema koleżankami zobaczyć jej nowe mieszkanie. Wiadomo, z pustymi rękami nie pojechałyśmy, ja dodatkowo zrobiłam karteczkę.

Karteczka sztalugowa z drzwiami w jej ulubionych zieleniach. Nie wiem czemu ubzdurałam sobie, że ma białe drzwi wejściowe. Są brązowe. UHaKowe papiery, ten mocniejszy zielony ze świątecznej kolekcji. Ale słowa: miłość, pokój, nadzieja, szczęście pasują na taką okoliczność.

Niestety nie zdążyłam zrobić kartki do drugiej mapki w zabawie Ani i wstawiam dwie wykonane. Wiem, narażam się tym wstawieniem na "ostatnią chwilę" na straszne gromy, ale trudno, tak czasem bywa, że plany się rozmywają 🤔 
Pozdrawiam wieczorową porą 😀

czwartek, 29 kwietnia 2021

Pierwsza komunijna

Pierwsza w tym roku kartka komunijna ze znanym motywem anioła (od AuroraWings). Na szczęście komunia jest raz w życiu i motyw można wykorzystać na wielu kartkach. Oczywiście za każdym razem staram się trochę inaczej kartkę wykonać. Kremowa baza, forma z naszego wyzwania # 15. Kielich wycięty ręcznie, do tego wykrojnikowe elementy i dziurkaczowe kwiaty.

Skrzydła z perłową konturówką. 
Kolejne komunijne kartki są w planach, a dwie z nich są dla dziewczynek. Zatem anioł pewnie się pojawi.

Pozdrawiam wieczorową porą i dziękuję za komentarze pod poprzednimi postami 😀

środa, 28 kwietnia 2021

Opakowanie z opaską

 Na kartkę anielską zrobiłam opakowanie trochę inne niż zaplanowałam. Miała być koperta torebka, wyszła koperta z opaską. Środek jednak podobny jak we wcześniej robionej torebce ślubnej. Jedna kieszonka na kartkę, druga na prezent pieniężny. Środek skromnie wyklejony papierem UHK, takim pasującym  do kartki. Na opasce grafika od small wingels shop - dziękuję 😀


Pozdrawiam wieczorową porą 😀

wtorek, 27 kwietnia 2021

Na chrzciny

 Nie zdążyłam jeszcze zrobić koperty- torebki na kartkę. 

Ale kartka na chrzciny już jest gotowa, w dodatku z moim ulubionym aniołem. Wykorzystałam jeszcze UHKowy papier i stemplowane kwiaty do wyklejenia tej przestrzennej formy z wyzwania #8. W tle wycięta własnoręcznie i potuszowana chrzcielnica. Ozdobiłam ją stemplowanymi liśćmi .
           Anielskie skrzydła tym razem pomalowałam perłową konturówką. Pięknie błyszczą.

                                                           Pozdrawiam  nocną porą 😀